SLS: Luka za 9. pobjedu Zvezde zaredom, Voša prekinula seriju...

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak 3:2 (2:1) posle preokreta u Subotici, u 12. kolu Superlige Srbije. Fudbaleri Vojvodine prekinuli su niz od tri utakmice bez pobede pošto su savladali OFK Beograd na svom terenu. Poslednje dve subotnje utakmice 12. kola Superlige Srbije završene su bez golova.

Fudbal 03.10.2015 | 23:20

Crveno-beli su do devete uzastopne pobede stigli iako su gubili od šestog minuta, a zahvaljujući pogotku rezerviste Luke Jovića osam minuta pre kraja.

Zvezda je kontrolisala tok meča u Subotici, imala je dovoljno prostora za igru na polovini domaćina, ali je slabom igrom u odbrani omogućavala Spartaku da joj potpuno parira.

Upravo je slaba reakcija gostujuće odbrane omogućila Nemanji Miliću da donese neočekivano vođstvo Spartaku, ali Zvezda uspeva da preokrene rezultat do poluvremena.

Prvo je izjednačio Marko Grujić sjajnim golom iskosa sa desne strane, da bi u šestom minutu nadoknade poluvremena, koje se odužilo zbog povrede golmana Spartaka, Aleksandar Katai iskoristio sjajnu asistenciju Uga Vijere, a koji je prethodno pokupio loptu posle greške Kovačevića.

Već na startu drugog poluvremena Spartak stiže do izjednačenje, nakon greške Petkovića sjajan gol postiže Milan Makarić, udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Usledila je jalova inicijativa Zvezde, koja ipak stiže do trijumfa u završnici utakmice. Igra nije donosila rezultat, ali je prekid urodio plodom, centaršut Luisa Ibanjesa koristi Jović.

Minut pre kraja Damir Kahriman je spasao gol Zvezde, zicer je imao Kovačević, šutirao je glavom sa peterca, ali pravo u golmana rivala, pa nije uspeo da se iskupi za grešku iz finiša prvog dela meča.

Završnicu utakmice obeležili su burni protesti domaćina, pre svihtrenera Mojsilovića koji je bio nezadovoljan pojedinim odlukama sudija.

U sledećem kolu Zvezda igra derbi sa novosadskom Vojvodinom, dok Spartak gostuje Radničkom u Nišu.

Vojvodina je još jednom odigrala ispod očekivanja, ali je uspela da slavi autogolom Nikole Ignjatijevića u 71. minutu, u meču 12. kola Superlige Srbije.

Odlučujući momenat desio se posle šuta Ognjena Ožegovića, lopta je na putu pogodila bivšeg beka Crvene zvezde i prevarila Stefana Čupića.

Istim rezultatom Novi Pazar je na domaćem terenu savladao niški Radnički. Strelac jedinog pogotka bio je Jasmin Trtovac u šestom minutu koji je doneo treću uzastopnu minimalnu pobedu Pazaraca na svom terenu.

Najviše uzbuđenja viđeno je na Banjici, gde je Rad imao prednost na poluvremenu (2:1), ali je izgubio 2:3 od Borca. Uprkos velikim finansijskim problemima u klubu, ekipa Nenada Lalatovića ne posustaje, tako da je trenutno treća na tabeli Superlige.

Junak pobede na Banjici bio je dvostruki strelac za Borac Filip Knežević.

Na mečevima Jagodina – Voždovac i Mladost – Radnik niko nije postigao gol.

Sve četiri ekipe ostale su tako u donjem delu tabele. Jagodina je poslednja, a Radnik pretposlednji. Obe ekipe imaju po devet bodova, ali tim iz Surdulice ima nešto bolju gol razliku.

Fudbaleri Jagodine i Voždovca odigrali su u subotu bez golova u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Jagodina je nastavila sa neefikasnom igrom, a podatak da su postigli samo jedan gol u poslednjih osam utakmica govori da su među najnefikasnijim ekipama Evrope.

Ekipa iz Pomoravlja poslednjih 15 minuta imala je igrača više posle isključenja Grujića, ali nije uspela da savlada golmana Voždovca Popovića.

Ništa zanimljivije nije bilo ni u Lučanima, gde su mreže mirovale u susretu Mladosti i Radnik iz Surdulice.

Šampion Partizan ima 12 bodova manje od Zvezde i ako u ponedeljak pobedi Čukarički, izbio bi na drugo mesto.