ФРА: Судија помогао доминантном Лилу!

Фудбалери Лила савладали су на свом терену Монпеје резултатом 2:0, у првом мечу деветог кола француске Лиге 1.

Фудбал 03.10.2015 | 08:40

Лил је потпуно доминирао на стадиону ’Пјер Мороа’ и потпуно заслужено дошао до прве победе после четири меча без тријумфа.

Екипа коју води Ерве Ренар стигла је до десетог бода и скока на 11. позицију табеле француског шампионата. С друге стране, Монпеје је забележио и седми пораз у сезони и сада се налази једно место изнад зоне испадања са само четири бода.

Меч је протекао у потпуној доминацији домаћих који су успели да поведу у тек два минута пре одласка на одмор. Буфал је преварио судију Енжимија срамотним падом у казненом простору, а потом и био сигуран са беле тачке за вођство од 1:0.

Тим резултатом отишло се на одмор, а Лил је дуплирао предност средином другог полувремена. Играо се 64. минут када је Сидибе сјајно прошао кроз средину противничке половине и лепо погодио горњи десни угао.

Могао је Монпеје да се резултатски врати у меч само осам минута касније – Будебу је шутирао пенал, лопта му се одбила од стативе и он је послао у гол. Међутим, арбитар је поништио погодак јер претходно нико није имао контакт са лоптом. Тада је меч одлучен, а до краја није било превеликих узбуђења и Лил је остварио важну победу.