FRA: Sudija pomogao dominantnom Lilu!

Fudbaleri Lila savladali su na svom terenu Monpeje rezultatom 2:0, u prvom meču devetog kola francuske Lige 1.

Fudbal 03.10.2015 | 08:40

Lil je potpuno dominirao na stadionu ’Pjer Moroa’ i potpuno zasluženo došao do prve pobede posle četiri meča bez trijumfa.

Ekipa koju vodi Erve Renar stigla je do desetog boda i skoka na 11. poziciju tabele francuskog šampionata. S druge strane, Monpeje je zabeležio i sedmi poraz u sezoni i sada se nalazi jedno mesto iznad zone ispadanja sa samo četiri boda.

Meč je protekao u potpunoj dominaciji domaćih koji su uspeli da povedu u tek dva minuta pre odlaska na odmor. Bufal je prevario sudiju Enžimija sramotnim padom u kaznenom prostoru, a potom i bio siguran sa bele tačke za vođstvo od 1:0.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Lil je duplirao prednost sredinom drugog poluvremena. Igrao se 64. minut kada je Sidibe sjajno prošao kroz sredinu protivničke polovine i lepo pogodio gornji desni ugao.

Mogao je Monpeje da se rezultatski vrati u meč samo osam minuta kasnije – Budebu je šutirao penal, lopta mu se odbila od stative i on je poslao u gol. Međutim, arbitar je poništio pogodak jer prethodno niko nije imao kontakt sa loptom. Tada je meč odlučen, a do kraja nije bilo prevelikih uzbuđenja i Lil je ostvario važnu pobedu.