БЛ: Мајнцу драма и голеада у Дармштаду!

Фудбалери Мајнца Савладали су у гостима Дармштад резултатом 3:2, у првом мечу осмог кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 03.10.2015 | 08:00

Мајнц је водио са 2:0, али је на крају славио захваљујући томе што је Вагнер промашио пенал у 96. минуту пребацивши цео гол.

Гости су повели преко Бела након 15 минута игре, а непуних 10 минута касније предност је дуплирао Мали. Ипак, Дармштат се враћа у живот у 27. минуту утакмице, када је Хелер погодио мрежу Мајнца на леп начин, пославши лопту у горњи десни угао.

Предношћу гостију отишло се на одмор, а домаћа екипа успела је да изједначи врло брзо.

После 12 минута игре у наставку Дармштад је изједначио преко Саилера, али Де Бласис враћа предност гостима само седам минута касније.

Права драма виђена је у финишу меча – Дармштад је нападао, пропустио неколико полуприлика, али је највећу шансу имао у последњем минуту меча. Судија Мејер досудио је пенал за момке у плавим дресовима, али је Сандро Вагнер пребацио цео гол.

Мајнц је овом победом сакупио 12 бодова и сада дели четврто место са Волфсбургом и Леверкузеном.

После тријумфа над Вердером и ремија са Борусијом Дармштад је поражен и остао је на десетој позицији са десет бодова.