BL: Majncu drama i goleada u Darmštadu!

Fudbaleri Majnca Savladali su u gostima Darmštad rezultatom 3:2, u prvom meču osmog kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 03.10.2015 | 08:00

Majnc je vodio sa 2:0, ali je na kraju slavio zahvaljujući tome što je Vagner promašio penal u 96. minutu prebacivši ceo gol.

Gosti su poveli preko Bela nakon 15 minuta igre, a nepunih 10 minuta kasnije prednost je duplirao Mali. Ipak, Darmštat se vraća u život u 27. minutu utakmice, kada je Heler pogodio mrežu Majnca na lep način, poslavši loptu u gornji desni ugao.

Prednošću gostiju otišlo se na odmor, a domaća ekipa uspela je da izjednači vrlo brzo.

Posle 12 minuta igre u nastavku Darmštad je izjednačio preko Sailera, ali De Blasis vraća prednost gostima samo sedam minuta kasnije.

Prava drama viđena je u finišu meča – Darmštad je napadao, propustio nekoliko poluprilika, ali je najveću šansu imao u poslednjem minutu meča. Sudija Mejer dosudio je penal za momke u plavim dresovima, ali je Sandro Vagner prebacio ceo gol.

Majnc je ovom pobedom sakupio 12 bodova i sada deli četvrto mesto sa Volfsburgom i Leverkuzenom.

Posle trijumfa nad Verderom i remija sa Borusijom Darmštad je poražen i ostao je na desetoj poziciji sa deset bodova.