ЛШ: Астани историјски бод против Галате!

Фудбалери Астане и Галатасараја поделили су победе у другом колу групе Ц Лиге шампиона.

Фудбал 30.09.2015 | 20:20

Казахстанци су до историјског бода у елитном такмичењу стигли поготком у 89. минуту за коначних 2:2.

Галатасарај је два пута водио, голом Билала Кисе и аутоголом српског голмана Ненада Ерића, али је сјајна игра Астане награђена бодом.

Турци су били бољи у првом полувремену у Казахстану, а повели су у 31. минуту после акције Веслија Снајдера коју је завршио Киса.

Међутим, Астана је у наставку заиграла агресивније и потпуно надиграла ривала, којем је срећа чувала мрежу.

Ипак, у 77. минуту фортуна је коначно погледала и домаћина, па Хакан Балта постиже аутогол после центарђута Кабананге са леве стране.

Пет минута пре краја изгледало је да ће Казахстанци остати разочарани, након што је после шута Гумуша лоше реаговао Ерић и лопту проследио у сопствену мрежу.

Минут пре краја Астана арена је прокључала, јер је након гужве у казненом простору Роџер Канас успео да савлада Фернанда Муслеру за коначних 2:2.

Одличан меч за Астану одиграо је млади српски репрезентативац Немања Максимовић, кога је од асистенције делила само боља завршница Кабананге.

У другом мечу групе од 20:45 се састају фаворити Атлетико Мадрид и Бенфика, који су остварили победе првог викенда.