LŠ: Astani istorijski bod protiv Galate!

Fudbaleri Astane i Galatasaraja podelili su pobede u drugom kolu grupe C Lige šampiona.

Fudbal 30.09.2015 | 20:20

Kazahstanci su do istorijskog boda u elitnom takmičenju stigli pogotkom u 89. minutu za konačnih 2:2.

Galatasaraj je dva puta vodio, golom Bilala Kise i autogolom srpskog golmana Nenada Erića, ali je sjajna igra Astane nagrađena bodom.

Turci su bili bolji u prvom poluvremenu u Kazahstanu, a poveli su u 31. minutu posle akcije Veslija Snajdera koju je završio Kisa.

Međutim, Astana je u nastavku zaigrala agresivnije i potpuno nadigrala rivala, kojem je sreća čuvala mrežu.

Ipak, u 77. minutu fortuna je konačno pogledala i domaćina, pa Hakan Balta postiže autogol posle centarđuta Kabanange sa leve strane.

Pet minuta pre kraja izgledalo je da će Kazahstanci ostati razočarani, nakon što je posle šuta Gumuša loše reagovao Erić i loptu prosledio u sopstvenu mrežu.

Minut pre kraja Astana arena je proključala, jer je nakon gužve u kaznenom prostoru Rodžer Kanas uspeo da savlada Fernanda Musleru za konačnih 2:2.

Odličan meč za Astanu odigrao je mladi srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, koga je od asistencije delila samo bolja završnica Kabanange.

U drugom meču grupe od 20:45 se sastaju favoriti Atletiko Madrid i Benfika, koji su ostvarili pobede prvog vikenda.