Лукаку режирао ''сумњиви'' преокрет Евертона!

Фудбалери Евертона савладали су ВБА са 3:2 (0:1) у последњем мечу седмог кола Премијер лиге.

Фудбал 29.09.2015 | 13:00

Домаћи су на Хоторнсу водили 2:0 головима Бераина и Досона, а јунак меча био је Ромелу Лукаку, који је до краја постигао два гола и био асистент код још једног.

Ипак, други и трећи погодак Евертона су у најмању руку спорни, па се очекују бурне реакције из Вест Бромич Албиона.

У првом полувремену нисмо видели нарочито садржајан меч, али је грешка одбране у финишу коштала Евертон. Играо се 41. минут, гости су изгубили лопту на својој половини, а Бераино је искористио лепо додавање Морисона у простор и послао лопту иза леђа Хауарда.

Био је то други шут у оквир гола и други гол 22-годишњег нападача рођеног у Буџумбури.

Тада се утакмица ’отворила’, Евертон је заиграо нешто агилније, али је ВБА био тај који је стигао до новог поготка – у 54. минуту Брант је извео корнер, а Досон је био највиши у скоку и главом је дуплирао предност домаћих.

Међутим, ’Карамеле’ се нису предавале и већ у следећем минуту смањиле су резултат – Делофеу је одлично центрирао са десне стране, а Лукаку је главом проследио лопту у мрежу.

Евертон је настављао да притиска, није се ни ВБА скроз повукао, али су гости заиграли много боље и изједначили су у 75. минуту из спорне ситуације – Лукаку је додао лопту у простор, а Коне је чини се био у недозвољеној позицији пре него што је примио лопту и без проблема је закуцао у мрежу.

Ту није био крај контроверзи, пошто је у 84. минуту Евертон сумњивим голом дошао до победе – Делофеу је центрирао са десне стране, одбрана ВБА била је спора и збуњена, а Лукаку је примио лопту и поред неодлучног Мајхила је забио у мрежу са метар удаљености. Међутим, на поновљеном снимку утисак је да је Лукаку играо руком када је примио лопту.

До краја меча ВБА је могао да изједначи и спасе бар бод, али је Ламберт пропустио велику шансу.