Lukaku režirao ''sumnjivi'' preokret Evertona!

Fudbaleri Evertona savladali su VBA sa 3:2 (0:1) u poslednjem meču sedmog kola Premijer lige.

Fudbal 29.09.2015 | 13:00

Domaći su na Hotornsu vodili 2:0 golovima Beraina i Dosona, a junak meča bio je Romelu Lukaku, koji je do kraja postigao dva gola i bio asistent kod još jednog.

Ipak, drugi i treći pogodak Evertona su u najmanju ruku sporni, pa se očekuju burne reakcije iz Vest Bromič Albiona.

U prvom poluvremenu nismo videli naročito sadržajan meč, ali je greška odbrane u finišu koštala Everton. Igrao se 41. minut, gosti su izgubili loptu na svojoj polovini, a Beraino je iskoristio lepo dodavanje Morisona u prostor i poslao loptu iza leđa Hauarda.

Bio je to drugi šut u okvir gola i drugi gol 22-godišnjeg napadača rođenog u Budžumburi.

Tada se utakmica ’otvorila’, Everton je zaigrao nešto agilnije, ali je VBA bio taj koji je stigao do novog pogotka – u 54. minutu Brant je izveo korner, a Doson je bio najviši u skoku i glavom je duplirao prednost domaćih.

Međutim, ’Karamele’ se nisu predavale i već u sledećem minutu smanjile su rezultat – Delofeu je odlično centrirao sa desne strane, a Lukaku je glavom prosledio loptu u mrežu.

Everton je nastavljao da pritiska, nije se ni VBA skroz povukao, ali su gosti zaigrali mnogo bolje i izjednačili su u 75. minutu iz sporne situacije – Lukaku je dodao loptu u prostor, a Kone je čini se bio u nedozvoljenoj poziciji pre nego što je primio loptu i bez problema je zakucao u mrežu.

Tu nije bio kraj kontroverzi, pošto je u 84. minutu Everton sumnjivim golom došao do pobede – Delofeu je centrirao sa desne strane, odbrana VBA bila je spora i zbunjena, a Lukaku je primio loptu i pored neodlučnog Majhila je zabio u mrežu sa metar udaljenosti. Međutim, na ponovljenom snimku utisak je da je Lukaku igrao rukom kada je primio loptu.

Do kraja meča VBA je mogao da izjednači i spase bar bod, ali je Lambert propustio veliku šansu.