Партизан убједљиво поражен и од Шолеа!

Партизан и у недељу убедљиво изгубио на турниру Тонија Паркера. Маринковић и Ђумић убацили су по 16 поена, али је Шоле био бољи - 90:68.

Кошарка 28.09.2015 | 16:40

Партизан је одиграо и последњи меч на припремној турнеји Грчка - Француска. После борбе са Панатинаикосом и убедљивог пораза од Асвела, тим Петра Божића доживео је још један пораз.

Вања Маринковић и Божо Ђумић убацили су по 16 поена, што није било довољно за подношљивији резултат од минуса од 22 поена.

ШОЛЕ - ПАРТИЗАН 90:68 (23:16, 26:14, 22:19, 19:19)

Пред црно-белима је сада пут за Београд, јер их у четвртак очекује старт сезоне и дуел са Металцем у Ваљеву. И даље је питање у каквом ће дефинитивном саставу стати на старт "јадранске" трке, јер је Божић претходних дана тестирао значајан број играча, наговештавајући и доласке странаца.

Три захтевне провере пружиле су и тренеру и навијачима слику тренутних могућности голобрадих момака у дресу Партизана. Трудиили су се и у недељу, показали жељу, али је и овај француски тим једноставно био бољи.

После пет минута игре, домаћин је водио 12:3, после седам 17:5, али су Београђани нашли начин да уђу у утакмицу и да серијом 7:2 у 12. минуту стигну на три поена заостатка. Божо Ђумић погодио је у том моменту за 23:20, а средином тог квартала и за нових "минус 3" (28:25).

Међутим, тада је Шоле кренуо у серију, коју Партизан више није успео да испрати. На паузи је резултат био 49:30 и победник је био одлучен.

Разлика је у 23. минуту износила и 29 поена (59:30), а у 25. и "плус 33" (67:34).

Маринковић, Петар Аранитовић и Адин Врабац смањили су потом заостатак на 20 поена (69:49), а исти трио није дозволио Французима и у четвртој четвртини да поведу више од 30 поена предности.

Најефикаснији играч Шолеа Ронел Тејлор (некадашњи бек Олимпије) био је посебно инспирисан, па је са 15 поена и индексом 21 изнова и изнова потврђивао убедљив тријумф Шолеа.

Сликовит податак утакмице је и однос у индексним поенима, 114:59 у корист домаћег тима.

ПАРТИЗАН: Милутиновић 5, Маринковић 16 (3/8 за три), Ђумић 16, Врабац 11, Аранитовић 13, Витковац 1, Копривица 6, Магдевски, Кузелоглу, Јовановић, Петров, Глишић.