Partizan ubjedljivo poražen i od Šolea!

Partizan i u nedelju ubedljivo izgubio na turniru Tonija Parkera. Marinković i Đumić ubacili su po 16 poena, ali je Šole bio bolji - 90:68.

Košarka 28.09.2015 | 16:40

Partizan je odigrao i poslednji meč na pripremnoj turneji Grčka - Francuska. Posle borbe sa Panatinaikosom i ubedljivog poraza od Asvela, tim Petra Božića doživeo je još jedan poraz.

Vanja Marinković i Božo Đumić ubacili su po 16 poena, što nije bilo dovoljno za podnošljiviji rezultat od minusa od 22 poena.

ŠOLE - PARTIZAN 90:68 (23:16, 26:14, 22:19, 19:19)

Pred crno-belima je sada put za Beograd, jer ih u četvrtak očekuje start sezone i duel sa Metalcem u Valjevu. I dalje je pitanje u kakvom će definitivnom sastavu stati na start "jadranske" trke, jer je Božić prethodnih dana testirao značajan broj igrača, nagoveštavajući i dolaske stranaca.

Tri zahtevne provere pružile su i treneru i navijačima sliku trenutnih mogućnosti golobradih momaka u dresu Partizana. Trudiili su se i u nedelju, pokazali želju, ali je i ovaj francuski tim jednostavno bio bolji.

Posle pet minuta igre, domaćin je vodio 12:3, posle sedam 17:5, ali su Beograđani našli način da uđu u utakmicu i da serijom 7:2 u 12. minutu stignu na tri poena zaostatka. Božo Đumić pogodio je u tom momentu za 23:20, a sredinom tog kvartala i za novih "minus 3" (28:25).

Međutim, tada je Šole krenuo u seriju, koju Partizan više nije uspeo da isprati. Na pauzi je rezultat bio 49:30 i pobednik je bio odlučen.

Razlika je u 23. minutu iznosila i 29 poena (59:30), a u 25. i "plus 33" (67:34).

Marinković, Petar Aranitović i Adin Vrabac smanjili su potom zaostatak na 20 poena (69:49), a isti trio nije dozvolio Francuzima i u četvrtoj četvrtini da povedu više od 30 poena prednosti.

Najefikasniji igrač Šolea Ronel Tejlor (nekadašnji bek Olimpije) bio je posebno inspirisan, pa je sa 15 poena i indeksom 21 iznova i iznova potvrđivao ubedljiv trijumf Šolea.

Slikovit podatak utakmice je i odnos u indeksnim poenima, 114:59 u korist domaćeg tima.

PARTIZAN: Milutinović 5, Marinković 16 (3/8 za tri), Đumić 16, Vrabac 11, Aranitović 13, Vitkovac 1, Koprivica 6, Magdevski, Kuzeloglu, Jovanović, Petrov, Glišić.