БЛ: Дортмунд опет без побједе, Дармштад шокирао Борусију!

Борусија Дортмунд је у надокнади времена остала без два бода против Дармштада у последњем мечу седмог кола Бундеслиге, пошто су гости извукли нерешен резултат 2:2. Нешто раније су фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта и Херте поделили бодове одигравши 1:1, а од српских фудбалера на том мечу су наступили Александар Игњовски и Слободан Медојевић.

Фудбал 28.09.2015 | 11:40

Дортмунд је другим узастопним ремијем у Бундеслиги поништио одличан старт у првенству. Дармштад је извукао нерешених 2:2, после чега је Бајерн повећао предност на четири бода у односту на Борусију. Управо те две екипе играће у следећем колу.

Навијаче на „Вестфалену” непријатно је изненадио Хелер, који је ефектно реализовао одличан контра напад гостију. То је био знак за тоталну офанзиву Борусије, која је тек у другом полувремену, после уласка у игру Аднана Јанузаја, успела да головима Обемејанга преокрене резултат.

Прво се Габонац одлично убацио у простор после асистенције Гинтера, а затим и младог белгијског фудбалера, а оба пута, у 63. и 71. минуту, био је хладнокрван и савладао је противничког голмана Матенију.

Вођство је у финишу утакмице помало уљуљкало играче Борусије, који су јако неспретно реаговали у 90. минуту и допустили Сулуу да после велике гужве у шеснаестерцу након прекида донесе велики бод Дармштаду.

Ајнтрахт и Херта су одиграли нерешено у Франкфурту - 1:1. Повела је домаћа екипа у 22. минуту, после корнера. Рус је успео да закачи главом лопту у петерцу, не довољно да је пошаље ка голу, али ипак довољно да она дође до Мејера. Њему није било тешко да са седам метара затресе мрежу.

Игњовски је био један од запаженијих играча на терену после стеченог вођства, међутим шансе које је он креирао, његови саиграчи нису успели да реализују.
Казна за то стигла је у финишу сусрета, пошто се Владимир Дарида лепо убацио у простор и потом са ивице шеснаестерца закуцао лопту иза Хредецког за коначних 1:1.

У последњих неколико минута Медојевић је заменио повређеног Валдшмита, а у последњем минуту је успео и да сам себи креира велику прилику. Ипак, одбрана Херте је у последњем тренутку ипак успела да се одбрани, па је резултат остао непромењен.

За екипу Ајнтрахта наступа и Мијат Гаћиновић, али он ни на овом мечу није био у протоколу, те га је посматрао са трибина.