BL: Dortmund opet bez pobjede, Darmštad šokirao Borusiju!

Borusija Dortmund je u nadoknadi vremena ostala bez dva boda protiv Darmštada u poslednjem meču sedmog kola Bundeslige, pošto su gosti izvukli nerešen rezultat 2:2. Nešto ranije su fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta i Herte podelili bodove odigravši 1:1, a od srpskih fudbalera na tom meču su nastupili Aleksandar Ignjovski i Slobodan Medojević.

Fudbal 28.09.2015 | 11:40

Dortmund je drugim uzastopnim remijem u Bundesligi poništio odličan start u prvenstvu. Darmštad je izvukao nerešenih 2:2, posle čega je Bajern povećao prednost na četiri boda u odnostu na Borusiju. Upravo te dve ekipe igraće u sledećem kolu.

Navijače na „Vestfalenu” neprijatno je iznenadio Heler, koji je efektno realizovao odličan kontra napad gostiju. To je bio znak za totalnu ofanzivu Borusije, koja je tek u drugom poluvremenu, posle ulaska u igru Adnana Januzaja, uspela da golovima Obemejanga preokrene rezultat.

Prvo se Gabonac odlično ubacio u prostor posle asistencije Gintera, a zatim i mladog belgijskog fudbalera, a oba puta, u 63. i 71. minutu, bio je hladnokrvan i savladao je protivničkog golmana Mateniju.

Vođstvo je u finišu utakmice pomalo uljuljkalo igrače Borusije, koji su jako nespretno reagovali u 90. minutu i dopustili Suluu da posle velike gužve u šesnaestercu nakon prekida donese veliki bod Darmštadu.

Ajntraht i Herta su odigrali nerešeno u Frankfurtu - 1:1. Povela je domaća ekipa u 22. minutu, posle kornera. Rus je uspeo da zakači glavom loptu u petercu, ne dovoljno da je pošalje ka golu, ali ipak dovoljno da ona dođe do Mejera. Njemu nije bilo teško da sa sedam metara zatrese mrežu.

Ignjovski je bio jedan od zapaženijih igrača na terenu posle stečenog vođstva, međutim šanse koje je on kreirao, njegovi saigrači nisu uspeli da realizuju.
Kazna za to stigla je u finišu susreta, pošto se Vladimir Darida lepo ubacio u prostor i potom sa ivice šesnaesterca zakucao loptu iza Hredeckog za konačnih 1:1.

U poslednjih nekoliko minuta Medojević je zamenio povređenog Valdšmita, a u poslednjem minutu je uspeo i da sam sebi kreira veliku priliku. Ipak, odbrana Herte je u poslednjem trenutku ipak uspela da se odbrani, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Za ekipu Ajntrahta nastupa i Mijat Gaćinović, ali on ni na ovom meču nije bio u protokolu, te ga je posmatrao sa tribina.