СЛС: Дође и Партизан ''из 1 у 2'', пораз Војводине у голеади!

Победа за прекид црне серије! Фудбалери Партизана радовали су се после три везана кикса, пошто су савладали Вождовац у гостима после преокрета са 2:1 (0:1) у 11. колу Суперлиге. Вождовчани су водили од четвртог минута голом Ћирковића, да би Андрија Живковић изједначио, а Бабовић из пенала у 72. преокренуо за тријумф.

Фудбал 28.09.2015 | 10:40

Црно-бели су се налазили у резултатској кризи, после пораза у вечитом дербију уписали су два ремија (нишки Раднички и Рад) и након прекида агоније, Звезда им сада опет бежи девет бодова. Утакмица се играла на Врачару, јер стадион Вождовца на крову тржног центра "Стадион" не испуњава услове за мечеве високог ризика какав је овај.

И опет је на стадиону Обилића виђен прелаз кладионичарски речено из кеца у двојку, као када је Звезда преокретом срушила ОФК Београд.

Партизан је после бледог издања у првом полувремену без ударца у оквир гола, поравнао преко Андрије Живковића на старту другог дела и голом Бабовића из пенала дошао до вредна три бода.

Фудбалери Војводине изгубили су од Борца у Чачку са 4:2, иако су већ на самом почетку другог полувремена успели да надокнаде заостатак од два гола. Металац је савладао минималним резултатом Рад на Бањици, док су Јагодина и Раднички Ниш поделили бодове.

Борац је стекао значајну предност против фаворизованог ривала већ у 22. минуту, када је на семафору стајало 2:0. Голове Срђана Вујаклије и Филипа Кнежевића успео је донекле да неутрализује Александар Палочевић у 29. минуту после асистенције Мирка Иванића.

Управо је млади везиста поравнао резултат на 2:2 већ на самом почетку другог полувремена , пошто је успео да савлада Бајића после одличног соло продора.
Војводина је до 70. минута диктирала темпо и деловало је да ће успети да стигне до потпуног преокрета, међутим успели су изабраници Ненада Лалатовића да шокирају ривала. Тада се Кнежевић сјајно снашао после велике гужве у шеснаестерцу Новосађана и својим другим поготком вратио Борац у вођство.

Покушавала је Војводина до краја утакамице да новим голом дође барем до бода, али ју је због потпуне офанзиве још једним сјајним потезом казнио Кнежевић, који је у 88. минуту повукао контранапад, а онда асистирао за Душана Мићића, коме није било тешко да постави коначан резултат.

Војводина тако ни трећу узастопну утакмицу није успела да дође до победе, те јој је водећа Црвена звезда побегла на великих 12 бодова. Борац је пак наставио са сјајним играма ове сезоне и престигао Новосађане на табели.

Металац је направио изненађење на Бањици, пошто је савладао Рад са 1:0. Победнички гол постигао је Немања Младеновић прелепим шутем са удаљености од 25 метара, после којег је Будаковић био потпуно немоћан.

У лошој утакмици на Чаиру, Раднички из Ниша и Јагодина су поделили бодове одигравши 0:0. На овој утакмици нису виђени голови, али ни неке веће шансе, па је коначан резултат био сасвим реалан.

Практично једини ударац ка голу противника упутио је Мркић у финишу утакмице, али је његов ударац завршио на пречки гола Јагодине.

Тако је Раднички забележио и пети узастопни реми, уз гол разлику 2:2 на тих пет утакмица.