SLS: Dođe i Partizan ''iz 1 u 2'', poraz Vojvodine u goleadi!

Pobeda za prekid crne serije! Fudbaleri Partizana radovali su se posle tri vezana kiksa, pošto su savladali Voždovac u gostima posle preokreta sa 2:1 (0:1) u 11. kolu Superlige. Voždovčani su vodili od četvrtog minuta golom Ćirkovića, da bi Andrija Živković izjednačio, a Babović iz penala u 72. preokrenuo za trijumf.

Fudbal 28.09.2015 | 10:40

Crno-beli su se nalazili u rezultatskoj krizi, posle poraza u večitom derbiju upisali su dva remija (niški Radnički i Rad) i nakon prekida agonije, Zvezda im sada opet beži devet bodova. Utakmica se igrala na Vračaru, jer stadion Voždovca na krovu tržnog centra "Stadion" ne ispunjava uslove za mečeve visokog rizika kakav je ovaj.

I opet je na stadionu Obilića viđen prelaz kladioničarski rečeno iz keca u dvojku, kao kada je Zvezda preokretom srušila OFK Beograd.

Partizan je posle bledog izdanja u prvom poluvremenu bez udarca u okvir gola, poravnao preko Andrije Živkovića na startu drugog dela i golom Babovića iz penala došao do vredna tri boda.

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Borca u Čačku sa 4:2, iako su već na samom početku drugog poluvremena uspeli da nadoknade zaostatak od dva gola. Metalac je savladao minimalnim rezultatom Rad na Banjici, dok su Jagodina i Radnički Niš podelili bodove.

Borac je stekao značajnu prednost protiv favorizovanog rivala već u 22. minutu, kada je na semaforu stajalo 2:0. Golove Srđana Vujaklije i Filipa Kneževića uspeo je donekle da neutralizuje Aleksandar Paločević u 29. minutu posle asistencije Mirka Ivanića.

Upravo je mladi vezista poravnao rezultat na 2:2 već na samom početku drugog poluvremena , pošto je uspeo da savlada Bajića posle odličnog solo prodora.
Vojvodina je do 70. minuta diktirala tempo i delovalo je da će uspeti da stigne do potpunog preokreta, međutim uspeli su izabranici Nenada Lalatovića da šokiraju rivala. Tada se Knežević sjajno snašao posle velike gužve u šesnaestercu Novosađana i svojim drugim pogotkom vratio Borac u vođstvo.

Pokušavala je Vojvodina do kraja utakamice da novim golom dođe barem do boda, ali ju je zbog potpune ofanzive još jednim sjajnim potezom kaznio Knežević, koji je u 88. minutu povukao kontranapad, a onda asistirao za Dušana Mićića, kome nije bilo teško da postavi konačan rezultat.

Vojvodina tako ni treću uzastopnu utakmicu nije uspela da dođe do pobede, te joj je vodeća Crvena zvezda pobegla na velikih 12 bodova. Borac je pak nastavio sa sjajnim igrama ove sezone i prestigao Novosađane na tabeli.

Metalac je napravio iznenađenje na Banjici, pošto je savladao Rad sa 1:0. Pobednički gol postigao je Nemanja Mladenović prelepim šutem sa udaljenosti od 25 metara, posle kojeg je Budaković bio potpuno nemoćan.

U lošoj utakmici na Čairu, Radnički iz Niša i Jagodina su podelili bodove odigravši 0:0. Na ovoj utakmici nisu viđeni golovi, ali ni neke veće šanse, pa je konačan rezultat bio sasvim realan.

Praktično jedini udarac ka golu protivnika uputio je Mrkić u finišu utakmice, ali je njegov udarac završio na prečki gola Jagodine.

Tako je Radnički zabeležio i peti uzastopni remi, uz gol razliku 2:2 na tih pet utakmica.