ФРА: Монако испустио побједу, нова бламажа Марсеја!

Фудбалери Монпејеа и Нице остварили су победе у последњим мечевима 8. кола Лиге 1, док је меч Генгама и Монака завршен ремијем.

Фудбал 28.09.2015 | 10:20

Монако је три пута водио у гостима, али су упорни играчи Генгама успели да извуку бод поготком Бенезеа у 89. минуту за 3:3.

Претходно је Силва у 14. минуту донео вођство ’Кнежевима’, да би Приват изједначио по истеку пола сата игре.

Рађи је погодио за 2:1, али је Бенезе својим првим голом изједначио. Који минут касније Дирар је по трећи пут донео наду гостима за тријумф, пре него што је Генгам на већ описан начин изједначио.

Монако је овим ремијем пропустио прилику да се прикључи горњем делу табеле и сада девети са 12 бодова, два више од Генгама.

Бенсебаини и Мартин донели су тријумф Монпејеа над Лоријеном са 2:1, док је Хатем Бен Арфа засијао у тријумфу Нице на гостовању Сент Етјену. Ница је разбила другопласирани тим на табели са 4:1, а Бен Арфа је постигао два гола, од којих је други био спектакуларан.

Нанизао је неколико противничких играча пре него што је искоса са десне стране погодио супротну малу мрежицу.

Уписали су се још Козијело и Мичел, али су Менди и Л’Маршон у последњих пола сата искључени директним црвеним картонима. Једини гол за ’зелене’ дело је Перина у 19. минуту.

Ница је прекинула низ од шест узастопних тријумфа Сент Етјена који је остао на другом месту са пет бодова мање од Пари Сен Жермена.