FRA: Monako ispustio pobjedu, nova blamaža Marseja!

Fudbaleri Monpejea i Nice ostvarili su pobede u poslednjim mečevima 8. kola Lige 1, dok je meč Gengama i Monaka završen remijem.

Fudbal 28.09.2015 | 10:20

Monako je tri puta vodio u gostima, ali su uporni igrači Gengama uspeli da izvuku bod pogotkom Benezea u 89. minutu za 3:3.

Prethodno je Silva u 14. minutu doneo vođstvo ’Kneževima’, da bi Privat izjednačio po isteku pola sata igre.

Rađi je pogodio za 2:1, ali je Beneze svojim prvim golom izjednačio. Koji minut kasnije Dirar je po treći put doneo nadu gostima za trijumf, pre nego što je Gengam na već opisan način izjednačio.

Monako je ovim remijem propustio priliku da se priključi gornjem delu tabele i sada deveti sa 12 bodova, dva više od Gengama.

Bensebaini i Martin doneli su trijumf Monpejea nad Lorijenom sa 2:1, dok je Hatem Ben Arfa zasijao u trijumfu Nice na gostovanju Sent Etjenu. Nica je razbila drugoplasirani tim na tabeli sa 4:1, a Ben Arfa je postigao dva gola, od kojih je drugi bio spektakularan.

Nanizao je nekoliko protivničkih igrača pre nego što je iskosa sa desne strane pogodio suprotnu malu mrežicu.

Upisali su se još Kozijelo i Mičel, ali su Mendi i L’Maršon u poslednjih pola sata isključeni direktnim crvenim kartonima. Jedini gol za ’zelene’ delo je Perina u 19. minutu.

Nica je prekinula niz od šest uzastopnih trijumfa Sent Etjena koji je ostao na drugom mestu sa pet bodova manje od Pari Sen Žermena.