ИТА: Наполи бољи од Јувеа, Рома ''бацила петарду''...!

Фудбалери Наполија наставили су агонију Јувентуса у Серији А, док је Рома прекинула низ неуспеха победом у којој је постигла пет голова.

Фудбал 27.09.2015 | 09:40

Наполи је са 2:1 победио Јувентус у дербију шестог кола италијанског првенства и тако остварио други тријумф у сезони.

Рома је после два меч без победе била убедљива и екипу Карпија испратила ’петардом’ – 5:1.

Актуелни шампион Италије после шест кола има само једну победу и чак три пораза, а у мечу против Наполија још једном је била видљива криза у игри. Већ у 26. минуту домаћи су повели преко Лоренца Инсињеа који је искористио асистенцију Игуаина и савладао Буфона.

Није било много прилика у Напуљу, а своју другу играчи у плавим дресовима су искористили по истеку сата игре – Игуаин је повукао полуконтру и онда левом ногом погодио супротни доњи угао.

Чинило се да је меч решен, али се ’Стара дама’ вратила већ у следећем нападу. Са левог бока центрирао је Дибала, лопта је прошла кроз читав казнени простор, да би је на другој стативи сачекао Лемина и послао у мрежу уз велику помоћ Реине.

Ипак, мреже су до краја меча мировале и Јувентус би већ од недеље могао да има 13 бодова мањка у односу на Интер, уколико лидер савлада Фиорентину.

У првом мечу дана ’Вучица’ се вратила на победничке стазе захваљујући сјајном наступу против Карпија. Костас Манолас начео је мрежу нашег Жељка Бркића у 24. минуту, да би Миралем Пјанић лепим слободњаком дуплирао вођство само четири минута касније.

Сјајних седам минута комплетирао је Жервињо, да би се у другом полувремену у стрелце уписали Салах и Дињ. У међувремену, почасни погодак за Карпи постигао је помало заборављени бивши играч Роме Марко Боријело.

Рома је четврта са 11 бодова колико има и трећепласирани Сасуоло, док је Карпи у зони испадања са само два.