ITA: Napoli bolji od Juvea, Roma ''bacila petardu''...!

Fudbaleri Napolija nastavili su agoniju Juventusa u Seriji A, dok je Roma prekinula niz neuspeha pobedom u kojoj je postigla pet golova.

Fudbal 27.09.2015 | 09:40

Napoli je sa 2:1 pobedio Juventus u derbiju šestog kola italijanskog prvenstva i tako ostvario drugi trijumf u sezoni.

Roma je posle dva meč bez pobede bila ubedljiva i ekipu Karpija ispratila ’petardom’ – 5:1.

Aktuelni šampion Italije posle šest kola ima samo jednu pobedu i čak tri poraza, a u meču protiv Napolija još jednom je bila vidljiva kriza u igri. Već u 26. minutu domaći su poveli preko Lorenca Insinjea koji je iskoristio asistenciju Iguaina i savladao Bufona.

Nije bilo mnogo prilika u Napulju, a svoju drugu igrači u plavim dresovima su iskoristili po isteku sata igre – Iguain je povukao polukontru i onda levom nogom pogodio suprotni donji ugao.

Činilo se da je meč rešen, ali se ’Stara dama’ vratila već u sledećem napadu. Sa levog boka centrirao je Dibala, lopta je prošla kroz čitav kazneni prostor, da bi je na drugoj stativi sačekao Lemina i poslao u mrežu uz veliku pomoć Reine.

Ipak, mreže su do kraja meča mirovale i Juventus bi već od nedelje mogao da ima 13 bodova manjka u odnosu na Inter, ukoliko lider savlada Fiorentinu.

U prvom meču dana ’Vučica’ se vratila na pobedničke staze zahvaljujući sjajnom nastupu protiv Karpija. Kostas Manolas načeo je mrežu našeg Željka Brkića u 24. minutu, da bi Miralem Pjanić lepim slobodnjakom duplirao vođstvo samo četiri minuta kasnije.

Sjajnih sedam minuta kompletirao je Žervinjo, da bi se u drugom poluvremenu u strelce upisali Salah i Dinj. U međuvremenu, počasni pogodak za Karpi postigao je pomalo zaboravljeni bivši igrač Rome Marko Borijelo.

Roma je četvrta sa 11 bodova koliko ima i trećeplasirani Sasuolo, dok je Karpi u zoni ispadanja sa samo dva.