ФРА: Лион тоне, Ди Марија цвјета у ПСЖ-у!

Фудбалери Пари Сен Жермена направили су преокрет и савладали Нант у гостима са 4:1, у осмом колу француске Лиге 1.

Фудбал 27.09.2015 | 10:20

Парижани су губили на полувремену голом Бамуа на самом старту меча, али су у другом делу игре успели да пробију бедем домаћих и забележе убедљив тријумф.

Мрежу је откључао Златан Ибрахимовић после одбитка, да би средином другог дела игре Кавани одлично скочио и центаршут Ди Марије из корнера послао у мрежу.

То је Аргентинцу била трећа асистенција чиме је избио на прво место листе „пакера“, а одличну партију крунисао је лепим поготком у 80. минуту. Добио је дугу лопту од Пастореа и лобовао противничког голмана.

Коначан резултат поставио је Серж Орије лепим волеј ударцем у самом финишу. ’Свеци’ имају 20 бодова и задржали су четири бода предности у односу на другопласирани Сент Етјен који има утакмицу мање.

Лион је у једном од дербија доживео убедљив пораз на гостовању Бордоу резултатом 3:1. Све је било готово у првом полувремену – Казри, Плашил и Пабло тресли су мрежу голмана Лопеса, а утешни погодак постигао је Буво у 78. минуту.

Српски репрезентативац Милан Бишевац пораз свог тима гледао је са клупе за резервне играче.

Рен је поделио бодове са Троом (1:1) за који су цео меч одиграли Душан Вешковац и Милан Гајић.

Каен је головима Роделина и Иморуа надиграо Ажаксјо, док је Бастија на свом терену декласирала Тулуз са 3:0. Блистао је двоструки стрелац Скилаћи, а придружио му се Палмијери. Урош Спајић је за госте одиграо читав меч и добио жути картон, док је Александар Пешић ушао у 66. минуту.