FRA: Lion tone, Di Marija cvjeta u PSŽ-u!

Fudbaleri Pari Sen Žermena napravili su preokret i savladali Nant u gostima sa 4:1, u osmom kolu francuske Lige 1.

Fudbal 27.09.2015 | 10:20

Parižani su gubili na poluvremenu golom Bamua na samom startu meča, ali su u drugom delu igre uspeli da probiju bedem domaćih i zabeleže ubedljiv trijumf.

Mrežu je otključao Zlatan Ibrahimović posle odbitka, da bi sredinom drugog dela igre Kavani odlično skočio i centaršut Di Marije iz kornera poslao u mrežu.

To je Argentincu bila treća asistencija čime je izbio na prvo mesto liste „pakera“, a odličnu partiju krunisao je lepim pogotkom u 80. minutu. Dobio je dugu loptu od Pastorea i lobovao protivničkog golmana.

Konačan rezultat postavio je Serž Orije lepim volej udarcem u samom finišu. ’Sveci’ imaju 20 bodova i zadržali su četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Sent Etjen koji ima utakmicu manje.

Lion je u jednom od derbija doživeo ubedljiv poraz na gostovanju Bordou rezultatom 3:1. Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu – Kazri, Plašil i Pablo tresli su mrežu golmana Lopesa, a utešni pogodak postigao je Buvo u 78. minutu.

Srpski reprezentativac Milan Biševac poraz svog tima gledao je sa klupe za rezervne igrače.

Ren je podelio bodove sa Troom (1:1) za koji su ceo meč odigrali Dušan Veškovac i Milan Gajić.

Kaen je golovima Rodelina i Imorua nadigrao Ažaksjo, dok je Bastija na svom terenu deklasirala Tuluz sa 3:0. Blistao je dvostruki strelac Skilaći, a pridružio mu se Palmijeri. Uroš Spajić je za goste odigrao čitav meč i dobio žuti karton, dok je Aleksandar Pešić ušao u 66. minutu.