ПЛ БиХ: Челик не зна са Борцем, први тријумф Вележа...

Челик и Борац одиграли без голова у мечу 10. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.  Вележ у овом колу дошао до прве побједе.

Фудбал 26.09.2015 | 21:40

Челик и Борац подијелили су бодове у посљедњем мечу суботњег програма 10. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Малобројна публика у Зеници није имала среће да види голове, али ни да ужива у некој претјерано доброј и занимљивој игри.

Традиција је настављена Челик не зна против Борца. Без побједе су девет година. Овај реми у Зеници био је пети, док Борац има девет побједа.

Челик је био мало конкретнији, али на другој страни несавладив је био јунак меча Јовић.

Борац је имао одличну прилику кад је Савановић обишао голмана Челика, Адиловића, али није погодио.

У Приједору , домаћин је на почетку меча повео голом Арежине. У 21. је изјадначио Пушара, а потпуни прокрет мајсторијом је изборио искусни Дарко Спалевић. Тим резултатом се отишло на одмор.

Након девет минута игре у другом дијелу изједначио је Џафић, за испоставиће се коначних 2:2.

У Зворнику је Вележ са новим тренером Канатларовским дошао до прве побједе, док је Дрина на другој страни осми пут изгубила, с тим да имају два тријумфа.

Публика у Зворнику није имала среће да види голове у мечу Дрине и Вележа у првом дијелу.

У другом полувремену прорадили су нападачи и у Звронику. Вележ је повео голом Ћемаловића у 52. минуту. Дрина у наредном нападу враћа ствари на почетак. Гол је постигао Јакшић за 1:1. Прву побједу Вележу ове сезоне обезбиједио је Мерзић у финишу меча.