PL BiH: Čelik ne zna sa Borcem, prvi trijumf Veleža...

Čelik i Borac odigrali bez golova u meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.  Velež u ovom kolu došao do prve pobjede.

Fudbal 26.09.2015 | 21:40

Čelik i Borac podijelili su bodove u posljednjem meču subotnjeg programa 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Malobrojna publika u Zenici nije imala sreće da vidi golove, ali ni da uživa u nekoj pretjerano dobroj i zanimljivoj igri.

Tradicija je nastavljena Čelik ne zna protiv Borca. Bez pobjede su devet godina. Ovaj remi u Zenici bio je peti, dok Borac ima devet pobjeda.

Čelik je bio malo konkretniji, ali na drugoj strani nesavladiv je bio junak meča Jović.

Borac je imao odličnu priliku kad je Savanović obišao golmana Čelika, Adilovića, ali nije pogodio.

U Prijedoru , domaćin je na početku meča poveo golom Arežine. U 21. je izjadnačio Pušara, a potpuni prokret majstorijom je izborio iskusni Darko Spalević. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon devet minuta igre u drugom dijelu izjednačio je Džafić, za ispostaviće se konačnih 2:2.

U Zvorniku je Velež sa novim trenerom Kanatlarovskim došao do prve pobjede, dok je Drina na drugoj strani osmi put izgubila, s tim da imaju dva trijumfa.

Publika u Zvorniku nije imala sreće da vidi golove u meču Drine i Veleža u prvom dijelu.

U drugom poluvremenu proradili su napadači i u Zvroniku. Velež je poveo golom Ćemalovića u 52. minutu. Drina u narednom napadu vraća stvari na početak. Gol je postigao Jakšić za 1:1. Prvu pobjedu Veležu ove sezone obezbijedio je Merzić u finišu meča.