СЛС: Звездина осма побједа заредом!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Нови Пазар са 2:0 у 11. колу Суперлиге, чиме су забележили осму узастопну победу у шампионату. Највеће заслуге за тријумф има Марко Грујић, стрелац у 48. и асистент у 90. минуту.

Фудбал 26.09.2015 | 21:00

Реновирани тим Миодрага Божовића нанизао је седам победа у шампионату, на крилима победе у "вечитом дербију" савладана је и Јагодина са 3:0 на гостовању, али у новом мечу није приказана игра каква је до сада виђена.

И поред тога, победа није доведена у питање, Звездин тренутак одлуке био је гол Везисте Марка Грујића пред одлазак на одмор, после сјајног центаршута Аргентинца Луиса Ибањеза. Добру партију високи везиста крунисао је асистенцијом Катаију на крају меча.

Црвено-бели имају девет бодова више од Јавора, односно 12 више од Партизана, који имају утакмицу мање.

Прво полувреме: Грујић крунисао иницијативу голом пред одлазак на одмор

Тренер гостију Младен Додић испунио је обећање на старту утакмице, Нови Пазар је преузео иницијативу и више је лопта била у њиховим ногама у првих 15-ак минута, али без конкретног паса који би ставио одбрану домаћих на тест.

Звезда је имала само једну полуприлику у седмом минуту преко Виеире, који није успео да добро захвати лопту у петерцу.Тек у 15. минуту први озбиљнији покушај имао је Дамјановић у скоку када је надвисио Петковића, Кахриман је интервенисао.

Било је и жутих картона, прво је Ибањез опоменут због оштрог старта над Вусљанином, а онда је и Катаи на један старт реаговао кошкањем, за шта је санкционисан. Мало касније, Звезда је могла да поведе из прекиде, за које је задужен Ибањез. Левоноги Аргентинац послао је лопту тик уз стативу са преко 20 метара, па су Пазарци у 22. минуту могли да одахну. Био је нервозан Катаи, мало касније је са Плавшићем диктирао темпу и променио ритам меча, па је све више дешавања било испред гола Зечевића.

Дисциплиновани изабраници Младена Додића нису отварали простор за завршни пас црвено-белима, ни покушаји из прекида им нису донели ништа, па је било све извесније да ће тимови на полувреме без погодака, а онда је на сцену ступио Грујић.

Ибањез је идеално центрирао са левог бока, да би Марко Грујић висину искористио да рутински са петерца матира Зечевића за 1:0 и велики револт Додића, због чињенице да је Нови Пазар поклекнуо пред одлазак на одмор.

Друго полувреме: Катаи пресудио, Грујић меч окончао сјајном асистенцијом

Наставак је почео уз промену у саставу Пазарца, Додиће је Стевановића заменио Протићем, Вусљанин је затим "пожутео" због расправе са арбитром, а темпо је у уводним минутима био слаб.

Фаулови су се ређали, не и шансе, а Пазарци су деловали потпуно безопасно, за разлику од старта меча. Тако се до 60. минута све сводило на бесциљна додавања испред бункера гостију, понекад и превише ноншалантна.

Успаванка је прекинута тек у 63. минута пасом Виеире Катаију на петерац, одакле је офанзивац Звезде избегао Зечевића и шутирао, али је дефанзивац Новог Пазара са линије избацио лопту. Решио је и Божовић да освежи састав, Јовић је ушао у игру уместо Вереда и направио мала померања у постави, па је Виеира преузео позицију Израелца на десној страни.

Португалац није био ни бледа сенка играча који је нокаутирао Партизан у дербију, недостајала му је одлучност у завршници, па је у 81. минуту замењен Сикимићем, на ког се рачунало у скок игри. Мало је недостајало да Звезда буде кажњена за опадање темпа, заборављени Вусљанин је са десне стране лако примио лопту, но скраћен му је био угао излажењем Кахримана, те није имао много опција и шутирао је уз стативу.

Иако је све водило ка минималцу, једна дуга лопта Грујића ка Катаију била је довољна бившем играчу Олимпијакоса да се прошета кроз шеснаестерац и пласира у мрежу. Жалиће гости барем за једном голом, јер је пред последњи судијски звиждук после прекида Рушевић са петерца уздрмао пречку.