SLS: Zvezdina osma pobjeda zaredom!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar sa 2:0 u 11. kolu Superlige, čime su zabeležili osmu uzastopnu pobedu u šampionatu. Najveće zasluge za trijumf ima Marko Grujić, strelac u 48. i asistent u 90. minutu.

Fudbal 26.09.2015 | 21:00

Renovirani tim Miodraga Božovića nanizao je sedam pobeda u šampionatu, na krilima pobede u "večitom derbiju" savladana je i Jagodina sa 3:0 na gostovanju, ali u novom meču nije prikazana igra kakva je do sada viđena.

I pored toga, pobeda nije dovedena u pitanje, Zvezdin trenutak odluke bio je gol Veziste Marka Grujića pred odlazak na odmor, posle sjajnog centaršuta Argentinca Luisa Ibanjeza. Dobru partiju visoki vezista krunisao je asistencijom Kataiju na kraju meča.

Crveno-beli imaju devet bodova više od Javora, odnosno 12 više od Partizana, koji imaju utakmicu manje.

Prvo poluvreme: Grujić krunisao inicijativu golom pred odlazak na odmor

Trener gostiju Mladen Dodić ispunio je obećanje na startu utakmice, Novi Pazar je preuzeo inicijativu i više je lopta bila u njihovim nogama u prvih 15-ak minuta, ali bez konkretnog pasa koji bi stavio odbranu domaćih na test.

Zvezda je imala samo jednu polupriliku u sedmom minutu preko Vieire, koji nije uspeo da dobro zahvati loptu u petercu.Tek u 15. minutu prvi ozbiljniji pokušaj imao je Damjanović u skoku kada je nadvisio Petkovića, Kahriman je intervenisao.

Bilo je i žutih kartona, prvo je Ibanjez opomenut zbog oštrog starta nad Vusljaninom, a onda je i Katai na jedan start reagovao koškanjem, za šta je sankcionisan. Malo kasnije, Zvezda je mogla da povede iz prekide, za koje je zadužen Ibanjez. Levonogi Argentinac poslao je loptu tik uz stativu sa preko 20 metara, pa su Pazarci u 22. minutu mogli da odahnu. Bio je nervozan Katai, malo kasnije je sa Plavšićem diktirao tempu i promenio ritam meča, pa je sve više dešavanja bilo ispred gola Zečevića.

Disciplinovani izabranici Mladena Dodića nisu otvarali prostor za završni pas crveno-belima, ni pokušaji iz prekida im nisu doneli ništa, pa je bilo sve izvesnije da će timovi na poluvreme bez pogodaka, a onda je na scenu stupio Grujić.

Ibanjez je idealno centrirao sa levog boka, da bi Marko Grujić visinu iskoristio da rutinski sa peterca matira Zečevića za 1:0 i veliki revolt Dodića, zbog činjenice da je Novi Pazar pokleknuo pred odlazak na odmor.

Drugo poluvreme: Katai presudio, Grujić meč okončao sjajnom asistencijom

Nastavak je počeo uz promenu u sastavu Pazarca, Dodiće je Stevanovića zamenio Protićem, Vusljanin je zatim "požuteo" zbog rasprave sa arbitrom, a tempo je u uvodnim minutima bio slab.

Faulovi su se ređali, ne i šanse, a Pazarci su delovali potpuno bezopasno, za razliku od starta meča. Tako se do 60. minuta sve svodilo na besciljna dodavanja ispred bunkera gostiju, ponekad i previše nonšalantna.

Uspavanka je prekinuta tek u 63. minuta pasom Vieire Kataiju na peterac, odakle je ofanzivac Zvezde izbegao Zečevića i šutirao, ali je defanzivac Novog Pazara sa linije izbacio loptu. Rešio je i Božović da osveži sastav, Jović je ušao u igru umesto Vereda i napravio mala pomeranja u postavi, pa je Vieira preuzeo poziciju Izraelca na desnoj strani.

Portugalac nije bio ni bleda senka igrača koji je nokautirao Partizan u derbiju, nedostajala mu je odlučnost u završnici, pa je u 81. minutu zamenjen Sikimićem, na kog se računalo u skok igri. Malo je nedostajalo da Zvezda bude kažnjena za opadanje tempa, zaboravljeni Vusljanin je sa desne strane lako primio loptu, no skraćen mu je bio ugao izlaženjem Kahrimana, te nije imao mnogo opcija i šutirao je uz stativu.

Iako je sve vodilo ka minimalcu, jedna duga lopta Grujića ka Kataiju bila je dovoljna bivšem igraču Olimpijakosa da se prošeta kroz šesnaesterac i plasira u mrežu. Žaliće gosti barem za jednom golom, jer je pred poslednji sudijski zvižduk posle prekida Rušević sa peterca uzdrmao prečku.