БЛ: Буде се Штутгарт и Борусија (М), убједљив пораз Аугсбурга!

Штутгарт и Борусија Менхенгладбах у шестом колу Бундеслиге дошли до првих бодова.

Фудбал 23.09.2015 | 22:30

Борусија из Менхенгладбаха се пробудила.

Тим, који игра ове сезоне у Лиги шампиона, у Бундеслиги је тек у шестом колу дошао до првих бодова!

Борусија је у Менхенгладбаху сву фрустрацију из претходних пет кола “истресла” на несрећном Аугсбургу. Већ у првом полувремену било је 4:0. Голови и акције низали су се као на траци. Први гол постигао је Џонсон у петом минуту, а онда у интервалу од 17. до 21. голове су постигли и Џака, Стиндл и Дахуд. До овог кола тим из Менхенгладбаха је постигао само ДВА гола. У другом полувремену Верхаег је постигао два гола за госте. Оба из пенала.

Још један клуб славне прошлости Штутгарт дошао је до првог тријумфа у сезони у овом колу. Штутгарт за који су од првог до посљедњег минута играли репрезентативци БиХ и Србије, Тони Шуњић и Филип Костић, је у гостима савладао Хановер 3:1.

Борусија из Дортмунда је послије пет побједа ремизирала у гостима код Хофенхајма 1:1, тако да је Бајерн једини тим са максималним учинком. У финишу првог полувремена Руди је довео домаћина у вођство. Почетком другог полувремена изједначио је Аубамејанг.

Пјер Емерик Аубамејанг је овом голом ушао у истроију Бундеслиге. Постао је први играч који је успио да на сваком мечу у првих шест кола постигне погодак. Свака част.

Шалке је четврту побједу у сезони овјерио у другом полувремену меча са Ајнтрахтом. Клуб из Гелзенкирхена је на трећем мјесту на табели са четири бода мање од Бајерна.

Леверкузену је гол Ћићарита Ернандеза био довољан за побједу против Мајнца. За бившег фудбалера Манчестер Јунајтеда и Реала био је то првијенац у Бундеслиги.