BL: Bude se Štutgart i Borusija (M), ubjedljiv poraz Augsburga!

Štutgart i Borusija Menhengladbah u šestom kolu Bundeslige došli do prvih bodova.

Fudbal 23.09.2015 | 22:30

Borusija iz Menhengladbaha se probudila.

Tim, koji igra ove sezone u Ligi šampiona, u Bundesligi je tek u šestom kolu došao do prvih bodova!

Borusija je u Menhengladbahu svu frustraciju iz prethodnih pet kola “istresla” na nesrećnom Augsburgu. Već u prvom poluvremenu bilo je 4:0. Golovi i akcije nizali su se kao na traci. Prvi gol postigao je Džonson u petom minutu, a onda u intervalu od 17. do 21. golove su postigli i Džaka, Stindl i Dahud. Do ovog kola tim iz Menhengladbaha je postigao samo DVA gola. U drugom poluvremenu Verhaeg je postigao dva gola za goste. Oba iz penala.

Još jedan klub slavne prošlosti Štutgart došao je do prvog trijumfa u sezoni u ovom kolu. Štutgart za koji su od prvog do posljednjeg minuta igrali reprezentativci BiH i Srbije, Toni Šunjić i Filip Kostić, je u gostima savladao Hanover 3:1.

Borusija iz Dortmunda je poslije pet pobjeda remizirala u gostima kod Hofenhajma 1:1, tako da je Bajern jedini tim sa maksimalnim učinkom. U finišu prvog poluvremena Rudi je doveo domaćina u vođstvo. Početkom drugog poluvremena izjednačio je Aubamejang.

Pjer Emerik Aubamejang je ovom golom ušao u istroiju Bundeslige. Postao je prvi igrač koji je uspio da na svakom meču u prvih šest kola postigne pogodak. Svaka čast.

Šalke je četvrtu pobjedu u sezoni ovjerio u drugom poluvremenu meča sa Ajntrahtom. Klub iz Gelzenkirhena je na trećem mjestu na tabeli sa četiri boda manje od Bajerna.

Leverkuzenu je gol Ćićarita Ernandeza bio dovoljan za pobjedu protiv Majnca. Za bivšeg fudbalera Mančester Junajteda i Reala bio je to prvijenac u Bundesligi.