ФРА: Минималац Сент Етјена, кикс Рена, Лион сигуран

Фудбалери Сент Етјена победили су Троа са 1:0 и одржали корак са Пари Сен Жерменом на челу Лиге 1 после седам кола.

Фудбал 23.09.2015 | 22:15

Сент Етјен је на гостовању новом члану елитног друштва славио аутоголом Томаса Ајаса у 13. минуту.

На тај начин, Сент Етјен сада има само бод мање од ‘Светаца’ који су дан раније победили Генган са 3:0, пошто је Рен кикснуо против Ажаксјаа.

Душан Вешковац остао је на клупи у пораженом тиму.

Рен је играо само 1:1 са тимом са Корзике, а до бода је дошао тек у претпоследњем минуту утакмице. Домаћи тим је повео преко Мохамеда Ларбија у надокнади првог полувремена, а реми је Рену донео Ђовани Сио.

Рен сада има 14 бодова, а прати га Олимпик из Лиона са 12, после победе над Бастијом са 2:0. Стрелци у том тријумфу били су Алдо Калулу и Корентин Толисо у 18, односно 88. минуту.

Српски фудбалер Милан Бишевац одиграо је свих 90 минута за Лион и зарадио је жути картон у 53. минуту.

Најубедљивији тријумф дана остварила је Ница, која је декласирала Бордо са 6:1 на свом терену. Хатем Бен Арфа био је двоструки стрелац у победи Нице, у стрелце су се уписали и Валер Жермен, Микаел Ле Биан и Менди, а аутогол је постигао Никола Палоа. Једини гол за госте постигао је Јарослав Плашил на самом старту утакмице.

Бордо је од 50. минуту остао са десеторицом играча на терену, пошто је директни црвени картон добио Енцо Кривељи, а резултат је у том тренутку био 2:1.

Милан Гајић није улазио у игру за Бордо.

У јединој преосталој утакмици, Лоријен је са 2:0 победио Каен, док су у 21 час свој дуел започели Тулуз и Олимпик из Марсеја.