FRA: Minimalac Sent Etjena, kiks Rena, Lion siguran

Fudbaleri Sent Etjena pobedili su Troa sa 1:0 i održali korak sa Pari Sen Žermenom na čelu Lige 1 posle sedam kola.

Fudbal 23.09.2015 | 22:15

Sent Etjen je na gostovanju novom članu elitnog društva slavio autogolom Tomasa Ajasa u 13. minutu.

Na taj način, Sent Etjen sada ima samo bod manje od ‘Svetaca’ koji su dan ranije pobedili Gengan sa 3:0, pošto je Ren kiksnuo protiv Ažaksjaa.

Dušan Veškovac ostao je na klupi u poraženom timu.

Ren je igrao samo 1:1 sa timom sa Korzike, a do boda je došao tek u pretposlednjem minutu utakmice. Domaći tim je poveo preko Mohameda Larbija u nadoknadi prvog poluvremena, a remi je Renu doneo Đovani Sio.

Ren sada ima 14 bodova, a prati ga Olimpik iz Liona sa 12, posle pobede nad Bastijom sa 2:0. Strelci u tom trijumfu bili su Aldo Kalulu i Korentin Toliso u 18, odnosno 88. minutu.

Srpski fudbaler Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za Lion i zaradio je žuti karton u 53. minutu.

Najubedljiviji trijumf dana ostvarila je Nica, koja je deklasirala Bordo sa 6:1 na svom terenu. Hatem Ben Arfa bio je dvostruki strelac u pobedi Nice, u strelce su se upisali i Valer Žermen, Mikael Le Bian i Mendi, a autogol je postigao Nikola Paloa. Jedini gol za goste postigao je Jaroslav Plašil na samom startu utakmice.

Bordo je od 50. minutu ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je direktni crveni karton dobio Enco Krivelji, a rezultat je u tom trenutku bio 2:1.

Milan Gajić nije ulazio u igru za Bordo.

U jedinoj preostaloj utakmici, Lorijen je sa 2:0 pobedio Kaen, dok su u 21 čas svoj duel započeli Tuluz i Olimpik iz Marseja.