Куп БиХ: Испаде бранилац, Раднику семберски дерби...

Занимљиво је било у мечевима 1/16 финала Купа Босне и Херцеговине. Дерби између Зрињског и Сарајева ријешен пеналима, а прошао је бордо тим.

Фудбал 23.09.2015 | 21:20

Пехар намијењен побједнику Купа Босне и Херцеговине имаће новог власника.

Наиме акуелни освајач најмасовнијег такмичења Олимпик испао је већ у шеснаестити финала. Олимпику ове сезоне не иде ни у Премијер лиги, а потврда лоше форме екипе стигла је и у Купу. Раднички из Лукавца је на домаћем терену славио 2:1 и иде даље.

Дерби меч ове фазе такмичења игран је у Мостару гдје су се сусрели Зрињски и Сарајево, а пролаз у осмину финала изборило је Сарајево бољим извођењем једанаестераца.

Није било голова у првом полувремену, да би Николић у 60. минуту довео Зрињску у вођство. Радост домаћих навијача кратко је трајала, јер су Сарајлије изједначиле послије само двије минуте преко Бекића. Прослава гола од стране гостујуће делегације у свечаној ложи стадиона Под Бијелим Бријегом изазвала је негодовање и псовке домаће публике.

У наредних пола сата није било голова, па су меч одлучивали једанаестерци. Сви извођачи су били прецизни до шесте серије у којој је Блаић промашио, а Дуљевић забио за пролаз Сарајева у осмину финала

Жељезничар се мучио против Крупе, али је на крају успио голом Ђелмића из пенала, у судијској надокнади да дође до проласка међу 16 најбољих екипа.

Незадовољни навијачи домаћих звиждали су својим играчима.

Од екипа, које играју Премијер лигу БиХ, зворничка Дрина је завршила наступ поразом на домаћем терену од Братства из Грачанице 1:0. Слобода, Челик, Радник,Славија, Младост и Травник прошли су даље.

Занимљиво је да је Травник на свом стадиону као формално гост савладао градског ривала Нови Травник 5:1.

У 18 часова почео је дерби меч ове рунде такмичења Зрињски-Сарајево, након првог полувремена нема голова. Послије сат времена игре Николић је довео домаће у вођство, да би само два минута касније изједначио Бекић.