Kup BiH: Ispade branilac, Radniku semberski derbi...

Zanimljivo je bilo u mečevima 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Derbi između Zrinjskog i Sarajeva riješen penalima, a prošao je bordo tim.

Fudbal 23.09.2015 | 21:20

Pehar namijenjen pobjedniku Kupa Bosne i Hercegovine imaće novog vlasnika.

Naime akuelni osvajač najmasovnijeg takmičenja Olimpik ispao je već u šesnaestiti finala. Olimpiku ove sezone ne ide ni u Premijer ligi, a potvrda loše forme ekipe stigla je i u Kupu. Radnički iz Lukavca je na domaćem terenu slavio 2:1 i ide dalje.

Derbi meč ove faze takmičenja igran je u Mostaru gdje su se susreli Zrinjski i Sarajevo, a prolaz u osminu finala izborilo je Sarajevo boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, da bi Nikolić u 60. minutu doveo Zrinjsku u vođstvo. Radost domaćih navijača kratko je trajala, jer su Sarajlije izjednačile poslije samo dvije minute preko Bekića. Proslava gola od strane gostujuće delegacije u svečanoj loži stadiona Pod Bijelim Brijegom izazvala je negodovanje i psovke domaće publike.

U narednih pola sata nije bilo golova, pa su meč odlučivali jedanaesterci. Svi izvođači su bili precizni do šeste serije u kojoj je Blaić promašio, a Duljević zabio za prolaz Sarajeva u osminu finala

Željezničar se mučio protiv Krupe, ali je na kraju uspio golom Đelmića iz penala, u sudijskoj nadoknadi da dođe do prolaska među 16 najboljih ekipa.

Nezadovoljni navijači domaćih zviždali su svojim igračima.

Od ekipa, koje igraju Premijer ligu BiH, zvornička Drina je završila nastup porazom na domaćem terenu od Bratstva iz Gračanice 1:0. Sloboda, Čelik, Radnik,Slavija, Mladost i Travnik prošli su dalje.

Zanimljivo je da je Travnik na svom stadionu kao formalno gost savladao gradskog rivala Novi Travnik 5:1.

U 18 časova počeo je derbi meč ove runde takmičenja Zrinjski-Sarajevo, nakon prvog poluvremena nema golova. Poslije sat vremena igre Nikolić je doveo domaće u vođstvo, da bi samo dva minuta kasnije izjednačio Bekić.