ЛК Енглеске: Ситијева лаганица, прошао и Евертон...

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се у 4. коло Лига купа Енглеске победом против Сандерленда у гостима резултатом 4:1.

Фудбал 23.09.2015 | 15:00

Мануел Пелегрини није желео да ризикује, почео је са најјачом поставом, а голове за лидера Премијер лиге постигли су Агуеро са пенала, Де Брујне, Маноне (аутогол) и Стерлинг.

Једини стрелац за домаћина у наставку био је Ола Тоивонен седам минута пре краја.

Много теже до четврте рунде стигао је Евертон победом против Рединга у гостима резултатом 2:1.Домаћин је повео голом Блекмана у 36. минуту, али су у наставку Рос Баркли и Делофеу донели преокрет.

Астон Вила победила је Бирмингем са минималних 1:0 голом Гестедеа, а истим резултатом Стоук је савладао Фулам у гостима, као и Хал Свонси код куће.

Убедљив је био Мидлзбро који је славио са 3:0 против Вулверхемптона, док су мечеви Престон – Борнумт и Лестер – Вест Хем одлучени после продужетака.

Лестер је славио против Вест Хема са 2:1 голом Кинга у 116. минуту, док је Борнмут тек после пенала савладао Престон са 3:2.