LK Engleske: Sitijeva laganica, prošao i Everton...

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u 4. kolo Liga kupa Engleske pobedom protiv Sanderlenda u gostima rezultatom 4:1.

Fudbal 23.09.2015 | 15:00

Manuel Pelegrini nije želeo da rizikuje, počeo je sa najjačom postavom, a golove za lidera Premijer lige postigli su Aguero sa penala, De Brujne, Manone (autogol) i Sterling.

Jedini strelac za domaćina u nastavku bio je Ola Toivonen sedam minuta pre kraja.

Mnogo teže do četvrte runde stigao je Everton pobedom protiv Redinga u gostima rezultatom 2:1.Domaćin je poveo golom Blekmana u 36. minutu, ali su u nastavku Ros Barkli i Delofeu doneli preokret.

Aston Vila pobedila je Birmingem sa minimalnih 1:0 golom Gestedea, a istim rezultatom Stouk je savladao Fulam u gostima, kao i Hal Svonsi kod kuće.

Ubedljiv je bio Midlzbro koji je slavio sa 3:0 protiv Vulverhemptona, dok su mečevi Preston – Bornumt i Lester – Vest Hem odlučeni posle produžetaka.

Lester je slavio protiv Vest Hema sa 2:1 golom Kinga u 116. minutu, dok je Bornmut tek posle penala savladao Preston sa 3:2.