ШПА: Атлетико славио за 1. мјесто, Валенсија не зна ''куд удара''!

Француз са два поготка донео прво место Мадриђанима. Валенсија поражена први пут ове сезоне.

Фудбал 22.09.2015 | 22:30

У прве две утакмице петог кола Примере, две победе домаћина:

Атлетико је у Мадриду савладао Хетафе 2:0, а Еспањол у Барселони био бољи од Валенсије (1:0).

"Јорганџије" су се овом победом изједначиле по броју бодова са Барселоном (која у среду игра у Вигу против Селте), али имају бољу гол-разлику (9:2 према 8:2).

Славље навијача на Висенте Калдерону обезбедио је Антоан Гризман головима на почетку и крају утакмице. Прво је погодио у 4. минуту, а затим и у 90. Овим головима Француз је постао трећи најбољи стрелац у "топ пет" лига Европе у 2015. години, са укупно 18 погодака. Испред њега су само Лионел Меси (31) и Кристијано Роналдо (28).

Рани гол обезбедио је победу и Еспањолу, пошто је Виктор Алварез у 18. минуту погодио мрежу Валенсије. Искористио је лошу реакцију одбране гостију и главом послао лопту у мрежу на центаршут из прекида са десне стране.

Валенсији је ово био тек први пораз у сезони, али има и само једну победу, тако да се налази у средини табеле. Еспањол је везао две победе и пробио се на шесто место, са којег би у овом колу могао да га скине једино Еибар, ако у среду савлада Леванте у гостима.