ŠPA: Atletiko slavio za 1. mjesto, Valensija ne zna ''kud udara''!

Francuz sa dva pogotka doneo prvo mesto Madriđanima. Valensija poražena prvi put ove sezone.

Fudbal 22.09.2015 | 22:30

U prve dve utakmice petog kola Primere, dve pobede domaćina:

Atletiko je u Madridu savladao Hetafe 2:0, a Espanjol u Barseloni bio bolji od Valensije (1:0).

"Jorgandžije" su se ovom pobedom izjednačile po broju bodova sa Barselonom (koja u sredu igra u Vigu protiv Selte), ali imaju bolju gol-razliku (9:2 prema 8:2).

Slavlje navijača na Visente Kalderonu obezbedio je Antoan Grizman golovima na početku i kraju utakmice. Prvo je pogodio u 4. minutu, a zatim i u 90. Ovim golovima Francuz je postao treći najbolji strelac u "top pet" liga Evrope u 2015. godini, sa ukupno 18 pogodaka. Ispred njega su samo Lionel Mesi (31) i Kristijano Ronaldo (28).

Rani gol obezbedio je pobedu i Espanjolu, pošto je Viktor Alvarez u 18. minutu pogodio mrežu Valensije. Iskoristio je lošu reakciju odbrane gostiju i glavom poslao loptu u mrežu na centaršut iz prekida sa desne strane.

Valensiji je ovo bio tek prvi poraz u sezoni, ali ima i samo jednu pobedu, tako da se nalazi u sredini tabele. Espanjol je vezao dve pobede i probio se na šesto mesto, sa kojeg bi u ovom kolu mogao da ga skine jedino Eibar, ako u sredu savlada Levante u gostima.