БЛ: Лева ''полудео'' - 5 голова за 9 минута! Ведадова два за тријумф Херте!

Фудбалери Бајерна задржали су захваљујућио невероватном Роберту Левандовском максималан учинак и после шестог кола Бундеслиге.

Фудбал 22.09.2015 | 22:15

Шампион Немачке савладао је Волфсбург са 5:1 после сјајног преокрета на старту другог полувремена.

Гости су играли добро и водили голом Калиђурија у 26. минуту, а лако је могло да буде и 2:0 да је после грешке Нојера играч гостију Ђулавођи имао мало више среће, пошто је са 5’ метара погодио стативу.

У наставку је Гвардиола увео Левандовског уместо Алкантаре, а пољски нападач је за девет минута постигао пет голова и решио меч.

У преосталим мечевима шесте рунде одиграним у уторак, екипа Дармштада савладала је Вердер са 2:1 иако су гости повели голом Јохансона у 19. минуту. Вагнер је са пенала изједначио у 30. минуту, а исти играч је на исти начин и донео победу домаћину шест минута пре краја.

Да није било вечерас "лудог" Левандовског, вијест из Бундеслиге била би прекинут пост центарфора Босне и Херцеговине Ведада Ибишевића, који је у дресу Херте затресао мрежу након више од годину и по дана.

Посљедњи пут, Ибишевић је дао гол Бајерну као играч Штутгарта 29. јануара 2014. године!

Или да будемо сасвим прецизни, након 25 одиграних утакмица или након што је на теренима провео 1417 минута.

А у уторак је на "Олимпијском стадиону" у Берлину два пута погодио мрежу Келна за побједу Херте (2:0)!

Играо се 43. минут , Марвин Платенхарт је упутио идеалан центаршут, а Ведо је главом закуцао у мрежу "јарчева" за 1:0, да би у судијској надокнади утакмице, кад је већ "прочепило" и овјерио тријумф Берлинаца.

Хамбургер је минималним резултатом славио на гостовању Инглоштаду голом Грегоришча.