BL: Leva ''poludeo'' - 5 golova za 9 minuta! Vedadova dva za trijumf Herte!

Fudbaleri Bajerna zadržali su zahvaljujućio neverovatnom Robertu Levandovskom maksimalan učinak i posle šestog kola Bundeslige.

Fudbal 22.09.2015 | 22:15

Šampion Nemačke savladao je Volfsburg sa 5:1 posle sjajnog preokreta na startu drugog poluvremena.

Gosti su igrali dobro i vodili golom Kaliđurija u 26. minutu, a lako je moglo da bude i 2:0 da je posle greške Nojera igrač gostiju Đulavođi imao malo više sreće, pošto je sa 5’ metara pogodio stativu.

U nastavku je Gvardiola uveo Levandovskog umesto Alkantare, a poljski napadač je za devet minuta postigao pet golova i rešio meč.

U preostalim mečevima šeste runde odigranim u utorak, ekipa Darmštada savladala je Verder sa 2:1 iako su gosti poveli golom Johansona u 19. minutu. Vagner je sa penala izjednačio u 30. minutu, a isti igrač je na isti način i doneo pobedu domaćinu šest minuta pre kraja.

Da nije bilo večeras "ludog" Levandovskog, vijest iz Bundeslige bila bi prekinut post centarfora Bosne i Hercegovine Vedada Ibiševića, koji je u dresu Herte zatresao mrežu nakon više od godinu i po dana.

Posljednji put, Ibišević je dao gol Bajernu kao igrač Štutgarta 29. januara 2014. godine!

Ili da budemo sasvim precizni, nakon 25 odigranih utakmica ili nakon što je na terenima proveo 1417 minuta.

A u utorak je na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu dva puta pogodio mrežu Kelna za pobjedu Herte (2:0)!

Igrao se 43. minut , Marvin Platenhart je uputio idealan centaršut, a Vedo je glavom zakucao u mrežu "jarčeva" za 1:0, da bi u sudijskoj nadoknadi utakmice, kad je već "pročepilo" i ovjerio trijumf Berlinaca.

Hamburger je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Ingloštadu golom Gregorišča.