Почела распродаја имовине "Шећеране"

По одлуци Основног суда у Бијељини 15. октобра одржаће се јавна лицитација за продају девет комбајна за вађење шећерне репе, пет хладњача за шећеровину, ваљак и тлачни филтери бијељинске Фабрике шећера.

Република Српска 21.09.2015 | 22:53
Почела распродаја имовине "Шећеране"

Одлука је донесена у извршном поступку бившег директора Шећеране Бојана Мрђена против Фабрике за наплату потраживања од 114.000 КМ.

Бојан је син Љубе Мрђена директора „Агрокоп експорт-импорта“ којем је суђено за прање новца у случају против Зорана Ћопића.

Њима је стављено на терет да су „опрали“ неколико милиона марака зарађених од трговине дрогом нарко-боса Дарка Шарића. Љубо је признао кривицу и нагодио се са Специјалним тужилаштвом РС, на основу чега је осуђен на шест мјесеци затвора. Специјално тужилаштво је водило истрагу и против Бојана, а као доказе је приложило снимљене телефонске разговоре између њега и оца.

Суд у Закључку о продаји наводи да се покретна имовина на првом рочишту не може извршити испод једне половине утврђене вриједности.

„Бојан Мрђен је самоиницијативно покренуо тужбу против фабрике Шећера, што је учинио још један радник, за разлику од свих других радника који су покренули колективну тужбу за наплату својих потраживања“, каже Мехо Фафулић, вршилац дужности директора Фабрике шећера

Фафулић истиче да поменута опрема, која иде на добош, не може користити никоме другом, осим овој или некој другој фабрици шећера, те да је упитно да ли ће било ко бити заинтересован за куповину наведене опреме.

(Капитал)

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

ма

21.09.2015 13:33

Коме то све треба - практицно то је отпад ???

ОДГОВОРИТЕ
Name

Директ

22.09.2015 14:52

Очигледно је да Влада нема пара за ревитализацију шећеране тако да и оно што вриједи, оде у пропаст, старо гвожђе и бесцијење, али је зато битно да имају на десетине милиона за бацање у бунар, но и то им није довољно па се све чешће задужују, под неповољним условима и кратким роком отплате. Процијенили су очигледно да им је боље да ништа у оој земљи не смије да ради, осим наравно поште и електродистрибуције. Мислим шта друго рећи него то да је очигледно да је перспектива у гомилању дугова, а не у стварању субјеката који на 1 КМ могу држави да обезбиједе и до 10 КМ и тако ријеше проблем са ликвидношћу и дуговима. Но да будемо, није на држави да отвара нова радна мјеста, још кад би то утувили и они који су деценијама, па чак и вијековима важили за капиталистички узор...Америка је државнизовала читаву ауто-индустрију након кризе, Аустрија банке, само ми примјењујемо и још увијек вјерујемо у "трули" капитализам умјесто да држава уложи паре па онда прода фабрику или још боље, да одмах прода фабрику, неки су очигледно у овоме стечају увидјели прилику за грабљење свега што вриједи за мале паре.

ОДГОВОРИТЕ
Name

чувар.

22.09.2015 17:12

Ајмо полицијо, сипо, тужилаштво засучите рукаве, и испитајте стање у шећерани одмах !!!!