Počela rasprodaja imovine "Šećerane"

Po odluci Osnovnog suda u Bijeljini 15. oktobra održaće se javna licitacija za prodaju devet kombajna za vađenje šećerne repe, pet hladnjača za šećerovinu, valjak i tlačni filteri bijeljinske Fabrike šećera.

Republika Srpska 21.09.2015 | 22:53
Počela rasprodaja imovine "Šećerane"

Odluka je donesena u izvršnom postupku bivšeg direktora Šećerane Bojana Mrđena protiv Fabrike za naplatu potraživanja od 114.000 KM.

Bojan je sin Ljube Mrđena direktora „Agrokop eksport-importa“ kojem je suđeno za pranje novca u slučaju protiv Zorana Ćopića.

Njima je stavljeno na teret da su „oprali“ nekoliko miliona maraka zarađenih od trgovine drogom narko-bosa Darka Šarića. Ljubo je priznao krivicu i nagodio se sa Specijalnim tužilaštvom RS, na osnovu čega je osuđen na šest mjeseci zatvora. Specijalno tužilaštvo je vodilo istragu i protiv Bojana, a kao dokaze je priložilo snimljene telefonske razgovore između njega i oca.

Sud u Zaključku o prodaji navodi da se pokretna imovina na prvom ročištu ne može izvršiti ispod jedne polovine utvrđene vrijednosti.

„Bojan Mrđen je samoinicijativno pokrenuo tužbu protiv fabrike Šećera, što je učinio još jedan radnik, za razliku od svih drugih radnika koji su pokrenuli kolektivnu tužbu za naplatu svojih potraživanja“, kaže Meho Fafulić, vršilac dužnosti direktora Fabrike šećera

Fafulić ističe da pomenuta oprema, koja ide na doboš, ne može koristiti nikome drugom, osim ovoj ili nekoj drugoj fabrici šećera, te da je upitno da li će bilo ko biti zainteresovan za kupovinu navedene opreme.

(Kapital)

Komentari / 3

Ostavite komentar
Name

ma

21.09.2015 13:33

Kome to sve treba - prakticno to je otpad ???

ODGOVORITE
Name

Direkt

22.09.2015 14:52

Očigledno je da Vlada nema para za revitalizaciju šećerane tako da i ono što vrijedi, ode u propast, staro gvožđe i bescijenje, ali je zato bitno da imaju na desetine miliona za bacanje u bunar, no i to im nije dovoljno pa se sve češće zadužuju, pod nepovoljnim uslovima i kratkim rokom otplate. Procijenili su očigledno da im je bolje da ništa u ooj zemlji ne smije da radi, osim naravno pošte i elektrodistribucije. Mislim šta drugo reći nego to da je očigledno da je perspektiva u gomilanju dugova, a ne u stvaranju subjekata koji na 1 KM mogu državi da obezbijede i do 10 KM i tako riješe problem sa likvidnošću i dugovima. No da budemo, nije na državi da otvara nova radna mjesta, još kad bi to utuvili i oni koji su decenijama, pa čak i vijekovima važili za kapitalistički uzor...Amerika je državnizovala čitavu auto-industriju nakon krize, Austrija banke, samo mi primjenjujemo i još uvijek vjerujemo u "truli" kapitalizam umjesto da država uloži pare pa onda proda fabriku ili još bolje, da odmah proda fabriku, neki su očigledno u ovome stečaju uvidjeli priliku za grabljenje svega što vrijedi za male pare.

ODGOVORITE
Name

čuvar.

22.09.2015 17:12

Ajmo policijo, sipo, tužilaštvo zasučite rukave, i ispitajte stanje u šećerani odmah !!!!