"Орлови" без утјехе - бронза Французима!

Репрезентација Србије глатко изгубила меч за треће место и бронзану медаљу на Еуробаскету...

Србија 20.09.2015 | 20:00

Досадашњи шампион Европе подарио је својим навијачима бронзану медаљу.

Најбољи српски кошаркаши вратиће се кући без парчета драгоценог метала око врата, али са обезбеђеним пласманом у квалификације за Олимпијске игре.

Када нестане горак укус због два пораза на крају Еуробаскета, седам везаних победа ће им, ипак, дати разлог за задовољство, као и мотив да следећег лета буду бољи и спремнији него што су били сада. И да оду у тај Рио.

У мечу за европску бронзу, домаћин Француска била је расположенија за игру и са много више енергије, па је сасвим заслужено савладала "орлове" резултатом 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24).

Последња српска медаља на ЕП остаје сребрна из Пољске 2009.

За релативно нову и младу екипу, коју предводе Теодосић, Марковић и Бјелица, поподневни окршај са Французима је био велики тест воље и зрелости, који нису положили... Једноставно, пораз од Литваније у полуфиналу и свест о пропуштеној шанси потопили су наше играче.

Ни атлетски јачи Французи су кренули слабо у нападу, без икаквог надахнућа, али су крајем првог полувремена захваљујући офанзивном скоку стекли прву осетнију предност, а у трећој четвртини серијом контри после грешака "орлова" отишли на недостижних 58:42.

Два пута смо у последњем кварталу пришли на "минус девет", али је даљи прикључак хватан шутевима за три поена Стефана Марковића, што свакако није био прави начин...