"Orlovi" bez utjehe - bronza Francuzima!

Reprezentacija Srbije glatko izgubila meč za treće mesto i bronzanu medalju na Eurobasketu...

Srbija 20.09.2015 | 20:00

Dosadašnji šampion Evrope podario je svojim navijačima bronzanu medalju.

Najbolji srpski košarkaši vratiće se kući bez parčeta dragocenog metala oko vrata, ali sa obezbeđenim plasmanom u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Kada nestane gorak ukus zbog dva poraza na kraju Eurobasketa, sedam vezanih pobeda će im, ipak, dati razlog za zadovoljstvo, kao i motiv da sledećeg leta budu bolji i spremniji nego što su bili sada. I da odu u taj Rio.

U meču za evropsku bronzu, domaćin Francuska bila je raspoloženija za igru i sa mnogo više energije, pa je sasvim zasluženo savladala "orlove" rezultatom 81:68 (16:16, 21:16, 21:12, 23:24).

Poslednja srpska medalja na EP ostaje srebrna iz Poljske 2009.

Za relativno novu i mladu ekipu, koju predvode Teodosić, Marković i Bjelica, popodnevni okršaj sa Francuzima je bio veliki test volje i zrelosti, koji nisu položili... Jednostavno, poraz od Litvanije u polufinalu i svest o propuštenoj šansi potopili su naše igrače.

Ni atletski jači Francuzi su krenuli slabo u napadu, bez ikakvog nadahnuća, ali su krajem prvog poluvremena zahvaljujući ofanzivnom skoku stekli prvu osetniju prednost, a u trećoj četvrtini serijom kontri posle grešaka "orlova" otišli na nedostižnih 58:42.

Dva puta smo u poslednjem kvartalu prišli na "minus devet", ali je dalji priključak hvatan šutevima za tri poena Stefana Markovića, što svakako nije bio pravi način...