ФРА: ПСЖ се извукао, Анже и даље изненађује...

Фудбалери Каена су успели да победе Монпеље у надокнади времена и остану у трци за врх табеле са Реном и Пари Сен Жерменом. Ремс и Пари Сен Жерем ремизирали су на отварању суботњег програма шестог кола Лиге 1 – 1:1 (0:0).

Фудбал 20.09.2015 | 12:40

'Свеци' су доминирали током већег дела меча, упутивши дупло више шутева од ривала (18:7), уз далеко већи посед лопте, али је то на крају било довољно само за други узастопни реми у превенству.

Чинило се да неће уопште бити погодака у Ремсу, да би Теосон Сјебаше у 83. минуту донео предност домаћима, али је Единсон Кавани, непуних 60 секунди касније, ипак спречио пораз своје екипе.

Екипа Лорана Блана че остати прва са 14 бодова, упркос новом киксну, пошто Рен у првом мечу шесте рунде, у петак, није успео да савлада Лили код куће, па је остао други са бодом мање.

С друге стран, домаћи су показали да нису случајно на трећем месту, освојивши 11. бод у сезони.

У осталим мечевима који су одиграни у суботу увече, Анжер је са играчем мање победио Троу, Ница је однела бодове са гостовања Бастији, а Генган је оставио Ажаксјо закуцаног за дно табеле.

Фудбалери Анжера су оставили екипу Трое у опасној зони, једини гол на мечу постигао је Томас Мангани из пенала у 57. минуту, а победничка екипа је од 33. минута играла са фудбалером мање пошто је црвени картон добио Н’Доје.

Ница је успела да прекине низ од два меча без тријумфа, друга победа у сезони забележена је на гостовању Бастији резултатом 3:1, иако су домаћи први стигли до предности голом Гаела Даника у 23. минуту.

Уследио је потпуно преокрет, Менди је био прецизан у 33, а Жермен у 40. минуту, да би коначан резултат поставио Бенрахма у надокнади другог полувремена.

Наставак борбе за врх табеле најавила је екипа Каена, са 2:1 је победила Монпеље који и даље не зна за тријумф у новој сезони. Домаћи тим је повео у 19. минуту преко Роделана, а у 32. је изједначио Мартен из пенала.

Победу Каену донео је Делор, голом у 92. минуту. Овом победом Каен је стигао до трећег места, има 12 бодова, два мање од водећег ПСЖ.

Без победе је Ажаксјо, пети пораз у низу претрпљен је против Генгана на гостовању. Домаћи су повели у 23. минуту голом Приве, изједначио је Манган 12 минута касније, али је Ажакјсо остао са десеторицом фудбалера после другог жутог картона Силе.

Коначан резултат поставио је Бриан, у 61. минуту и тиме донео трећу победу Генгану, који се налази на 7. месту са девет бодова из шест утакмица.