FRA: PSŽ se izvukao, Anže i dalje iznenađuje...

Fudbaleri Kaena su uspeli da pobede Monpelje u nadoknadi vremena i ostanu u trci za vrh tabele sa Renom i Pari Sen Žermenom. Rems i Pari Sen Žerem remizirali su na otvaranju subotnjeg programa šestog kola Lige 1 – 1:1 (0:0).

Fudbal 20.09.2015 | 12:40

'Sveci' su dominirali tokom većeg dela meča, uputivši duplo više šuteva od rivala (18:7), uz daleko veći posed lopte, ali je to na kraju bilo dovoljno samo za drugi uzastopni remi u prevenstvu.

Činilo se da neće uopšte biti pogodaka u Remsu, da bi Teoson Sjebaše u 83. minutu doneo prednost domaćima, ali je Edinson Kavani, nepunih 60 sekundi kasnije, ipak sprečio poraz svoje ekipe.

Ekipa Lorana Blana če ostati prva sa 14 bodova, uprkos novom kiksnu, pošto Ren u prvom meču šeste runde, u petak, nije uspeo da savlada Lili kod kuće, pa je ostao drugi sa bodom manje.

S druge stran, domaći su pokazali da nisu slučajno na trećem mestu, osvojivši 11. bod u sezoni.

U ostalim mečevima koji su odigrani u subotu uveče, Anžer je sa igračem manje pobedio Trou, Nica je odnela bodove sa gostovanja Bastiji, a Gengan je ostavio Ažaksjo zakucanog za dno tabele.

Fudbaleri Anžera su ostavili ekipu Troe u opasnoj zoni, jedini gol na meču postigao je Tomas Mangani iz penala u 57. minutu, a pobednička ekipa je od 33. minuta igrala sa fudbalerom manje pošto je crveni karton dobio N’Doje.

Nica je uspela da prekine niz od dva meča bez trijumfa, druga pobeda u sezoni zabeležena je na gostovanju Bastiji rezultatom 3:1, iako su domaći prvi stigli do prednosti golom Gaela Danika u 23. minutu.

Usledio je potpuno preokret, Mendi je bio precizan u 33, a Žermen u 40. minutu, da bi konačan rezultat postavio Benrahma u nadoknadi drugog poluvremena.

Nastavak borbe za vrh tabele najavila je ekipa Kaena, sa 2:1 je pobedila Monpelje koji i dalje ne zna za trijumf u novoj sezoni. Domaći tim je poveo u 19. minutu preko Rodelana, a u 32. je izjednačio Marten iz penala.

Pobedu Kaenu doneo je Delor, golom u 92. minutu. Ovom pobedom Kaen je stigao do trećeg mesta, ima 12 bodova, dva manje od vodećeg PSŽ.

Bez pobede je Ažaksjo, peti poraz u nizu pretrpljen je protiv Gengana na gostovanju. Domaći su poveli u 23. minutu golom Prive, izjednačio je Mangan 12 minuta kasnije, ali je Ažakjso ostao sa desetoricom fudbalera posle drugog žutog kartona Sile.

Konačan rezultat postavio je Brian, u 61. minutu i time doneo treću pobedu Genganu, koji se nalazi na 7. mestu sa devet bodova iz šest utakmica.