ИТА: Спектакл на Сан Сиру и тријумф Милана!

Милан и Палермо одиграли су сјајан меч на Сан Сиру са пет голова, у последњем суботњем сусрету 4. кола Серије А, а на крају су славили 'росонери' – 3:2 (2:1). Фудбалери Емполија савладали су Удинезе резултатом 2:1 у првом мечу четвртог кола Серије А иако су губили од 19. минута.

Фудбал 20.09.2015 | 11:20

Гости са Сицилије су два пута стизали предност екипе Синише Михајловића, али је феноменални Карлос Бака ипак донео другу победу Миланистима.

МИлан је тако, после пораза у градском дербију од Интера стигао до шестог бода и скока на десето место на табели, док је Палермо остао седми са бодом више.

На отварању кола Емполи је у надокнади времена поразио Удинезе на Фриулију.

После изједначеног старта, Колумбијац је довео Милан у вођство у 21. минуту, када се најбоље снашао у гужви у петерцу, после центаршута Ђакома Бонавентуре. Нису гости били ништа опаснији после примљеног поготка, али су успели да изједначе после корнера и грешке Дијега Лопеса.

Оскар Хиљемарк се завукао испред голмана Милана и из окрета успео да главом донесе изјендачење свом тиму. Одговорио је Милан још већим притиском, Сицилијанци су се добро бранили, али им није било спаса у 40. минуту – када је Бонавентура маестрално извео слободњак, а Сорентино само погледом испратио лет лопте.

Наставио је домаћин да напада, у жељи да трећим поготком реши меч, али је Палермо био тај који је постигао следећи погодак и унео тоталну драму у последњих двадесетак минута. Заспала је одбрана Милана, Алберто Ђилардино је мајсторски проиграо Швеђанина, а он протурио Лопесу лопту кроз ноге за 2:2.

Међутим, није радост гостију трајала ни 180 секунди, пошто је на сцену поново ступио Карлос Бака. Овога пута, улози асистента нашао се неуморни Јурај Кучка – Словак је идеално центрирао, а бивши нападач Севиље у стилу центарфора старог кова главом послао лопту у даљи угао за велико славље.

У стартној постави гостију нашао се млади српски центарфор Урош Ђурђић, да би у 56. минуту заменио асистент Алберто Ђилардино.

Фудбалери Емполија савладали су Удинезе резултатом 2:1 у првом мечу четвртог кола Серије А иако су губили од 19. минута.

Ово је трећи пораз у низу “црно-белих“ који су после четири утакмице освојили свега три бода, налазе се на 14. месту табеле, док је Емполи три позиције изнад са бодом више.

Домаћи су одлично стартовали утакмицу, Антонио Ди Натале је у 19. минуту сјајно асистирао Дувану Сапати, који је главом спровео лопту под пречку гола Емполија.

Осим тог гола, није виђено превише узбуђења у првом полувремену, а у таквој ситуацији Удинезе је имао више од игре, док се Емполи углавном оријентисао на одбрану.

Преломни тренутак утакмице догодио се у 72. минуту, Панајотис Коне је зарадио други жути картон, судија Микаел Фабри му је показао пут у свлачионицу, а непуна два минута пре тога гол фудбалера Емполија Леандра Паредеса је поништен због офсајда.

Ипак, он је успео да се исправи 60 секунди касније, налетео је на лопту унутар казненог простора и савладао голмана Удинезеа шутем у доњи десни угао. У надокнади времена гост је стигао до поптуног преокрета, Масимо Макароне је закуцао лопту у гол Удинезеа и донео велику победу својој екипи.