ITA: Spektakl na San Siru i trijumf Milana!

Milan i Palermo odigrali su sjajan meč na San Siru sa pet golova, u poslednjem subotnjem susretu 4. kola Serije A, a na kraju su slavili 'rosoneri' – 3:2 (2:1). Fudbaleri Empolija savladali su Udineze rezultatom 2:1 u prvom meču četvrtog kola Serije A iako su gubili od 19. minuta.

Fudbal 20.09.2015 | 11:20

Gosti sa Sicilije su dva puta stizali prednost ekipe Siniše Mihajlovića, ali je fenomenalni Karlos Baka ipak doneo drugu pobedu Milanistima.

MIlan je tako, posle poraza u gradskom derbiju od Intera stigao do šestog boda i skoka na deseto mesto na tabeli, dok je Palermo ostao sedmi sa bodom više.

Na otvaranju kola Empoli je u nadoknadi vremena porazio Udineze na Friuliju.

Posle izjednačenog starta, Kolumbijac je doveo Milan u vođstvo u 21. minutu, kada se najbolje snašao u gužvi u petercu, posle centaršuta Đakoma Bonaventure. Nisu gosti bili ništa opasniji posle primljenog pogotka, ali su uspeli da izjednače posle kornera i greške Dijega Lopesa.

Oskar Hiljemark se zavukao ispred golmana Milana i iz okreta uspeo da glavom donese izjendačenje svom timu. Odgovorio je Milan još većim pritiskom, Sicilijanci su se dobro branili, ali im nije bilo spasa u 40. minutu – kada je Bonaventura maestralno izveo slobodnjak, a Sorentino samo pogledom ispratio let lopte.

Nastavio je domaćin da napada, u želji da trećim pogotkom reši meč, ali je Palermo bio taj koji je postigao sledeći pogodak i uneo totalnu dramu u poslednjih dvadesetak minuta. Zaspala je odbrana Milana, Alberto Đilardino je majstorski proigrao Šveđanina, a on proturio Lopesu loptu kroz noge za 2:2.

Međutim, nije radost gostiju trajala ni 180 sekundi, pošto je na scenu ponovo stupio Karlos Baka. Ovoga puta, ulozi asistenta našao se neumorni Juraj Kučka – Slovak je idealno centrirao, a bivši napadač Sevilje u stilu centarfora starog kova glavom poslao loptu u dalji ugao za veliko slavlje.

U startnoj postavi gostiju našao se mladi srpski centarfor Uroš Đurđić, da bi u 56. minutu zamenio asistent Alberto Đilardino.

Fudbaleri Empolija savladali su Udineze rezultatom 2:1 u prvom meču četvrtog kola Serije A iako su gubili od 19. minuta.

Ovo je treći poraz u nizu “crno-belih“ koji su posle četiri utakmice osvojili svega tri boda, nalaze se na 14. mestu tabele, dok je Empoli tri pozicije iznad sa bodom više.

Domaći su odlično startovali utakmicu, Antonio Di Natale je u 19. minutu sjajno asistirao Duvanu Sapati, koji je glavom sproveo loptu pod prečku gola Empolija.

Osim tog gola, nije viđeno previše uzbuđenja u prvom poluvremenu, a u takvoj situaciji Udineze je imao više od igre, dok se Empoli uglavnom orijentisao na odbranu.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se u 72. minutu, Panajotis Kone je zaradio drugi žuti karton, sudija Mikael Fabri mu je pokazao put u svlačionicu, a nepuna dva minuta pre toga gol fudbalera Empolija Leandra Paredesa je poništen zbog ofsajda.

Ipak, on je uspeo da se ispravi 60 sekundi kasnije, naleteo je na loptu unutar kaznenog prostora i savladao golmana Udinezea šutem u donji desni ugao. U nadoknadi vremena gost je stigao do poptunog preokreta, Masimo Makarone je zakucao loptu u gol Udinezea i doneo veliku pobedu svojoj ekipi.