ПЛ БиХ: Вележ у каналу, Широки већ при врху!

Фудбалери Вележа још једном разочарали своје навијаче. Овог пута бодове однио Олимпик побједом 2:1. Широки у Приједору побиједио Рудар и избио на друго мјесто на табели премијер лиге БиХ.

Фудбал 19.09.2015 | 21:20

Мечеви деветог кола играни у субту донијели су очекиване резултате.

С тим се можда неће сложити навијачи Вележа који су се у дуелу са Олимпиком надали прекиду црне серије, али ни у деветом мечу ове сезоне Мостарци нису стигли до побједе.

Умјесто тога, доживјели су пораз 2:1, пети ове сезоне, а он их је прикуцао за дно табеле Премијер лиге БиХ.

Сва три гола виђена су практично у првих пола сата игре, а гости су повели у 16. минуту преко Мухаремовића са бијеле тачке, након што је Станића у свом шеснаестерцу оборио голман Бобић. На 2:0 повисио је Карић у 33. минуту, али је Вележ успио да послије само двије минуте игре смањи на 2:1 преко Зеца.

У наставку Вележ, на чијој клупи ипак није било новог тренера Драгог Канатларовског, јер није ријешена потребна папирологија, није успио да направи преокрет, па ни да стигне до изједначења, иако су гости у посљедњим минутама играли без искљученог Ханџића.

Широки Бријег пробио се на друго мјесто на табели, захваљујући голу Пехара којим је екипа из Херцеговине стигла до сва три бода на гостовању код Рудара у Приједору.

Витез је головима Анастасова и Муминовића, дошао до вриједна три бода против Травника и тако се мало одмакао од самог дна премијерлигашке табеле.