PL BiH: Velež u kanalu, Široki već pri vrhu!

Fudbaleri Veleža još jednom razočarali svoje navijače. Ovog puta bodove odnio Olimpik pobjedom 2:1. Široki u Prijedoru pobijedio Rudar i izbio na drugo mjesto na tabeli premijer lige BiH.

Fudbal 19.09.2015 | 21:20

Mečevi devetog kola igrani u subtu donijeli su očekivane rezultate.

S tim se možda neće složiti navijači Veleža koji su se u duelu sa Olimpikom nadali prekidu crne serije, ali ni u devetom meču ove sezone Mostarci nisu stigli do pobjede.

Umjesto toga, doživjeli su poraz 2:1, peti ove sezone, a on ih je prikucao za dno tabele Premijer lige BiH.

Sva tri gola viđena su praktično u prvih pola sata igre, a gosti su poveli u 16. minutu preko Muharemovića sa bijele tačke, nakon što je Stanića u svom šesnaestercu oborio golman Bobić. Na 2:0 povisio je Karić u 33. minutu, ali je Velež uspio da poslije samo dvije minute igre smanji na 2:1 preko Zeca.

U nastavku Velež, na čijoj klupi ipak nije bilo novog trenera Dragog Kanatlarovskog, jer nije riješena potrebna papirologija, nije uspio da napravi preokret, pa ni da stigne do izjednačenja, iako su gosti u posljednjim minutama igrali bez isključenog Handžića.

Široki Brijeg probio se na drugo mjesto na tabeli, zahvaljujući golu Pehara kojim je ekipa iz Hercegovine stigla do sva tri boda na gostovanju kod Rudara u Prijedoru.

Vitez je golovima Anastasova i Muminovića, došao do vrijedna tri boda protiv Travnika i tako se malo odmakao od samog dna premijerligaške tabele.