ШПА: Гранада промашивала, Бензема то казнио!

Реал Мадрид забележио је трећу у победу у низу у Примери победом над Гранадом у првом суботњем мечу трећег кола – 1:0 (1:0).

Фудбал 19.09.2015 | 19:40

'Краљевски' клуб се дуго мучио са гостима на Сантијаго Бернабеуу, који су пропустили неколико добрих прилика да поведу, да би Карим Бензема у 55. минуту донео тријумф свом тиму.

Екипа Рафе Бенитеса је тако преузела чело табеле од Барселоне барем до недеље, док је тим Хосеа Сандовала забележио трећи пораз и остао на само три освојена бода.

На отварању кола у петак, Хетафе је поготком Стефана Шћеповића у 78. секунди савладао Малагу.

Домаћин је преузео контролу и иницијативу од старта меча, али је одбрана гостија добром кретњом и дисциплином успевала да спречи све покушаје, а одличан је био и голман Андрес Фернандес.

Реал је први пут запретио у 16. минуту преко Кристијана Роналда, међутим, његов ударац у даљи угао са ивице казненог Фернандес избацио у корнер.

У међувремену, гостима је у 22. минуту поништен погодак, после продора Сукеса и ударца Ел Арабија главом, пошто се Алзирац налазио у офсајду.

Друго полувреме отворено је великом шансом за госте у 52. минуту, када је Исак Сукес усамљен са ивице казненог пребацио пречку. Наставила је Гранада да прети, посебно расположен и опасан био је Јусеф Ел Араби, али је, како то обићно бива, после промашаја стигла казна у само три минута касније.

Роналдо, који није успео да стигне до свог 500. гола у каријери и обарања још једног рекорда Раула Гонсалеса Бланка, одложио је лопту на леви бок до Иска, а овај послао идеалан центаршут на петерац – одакле Бензема лако тресе мрежу.

Испоставио се да је то било све до голова на овом мечу, иако је млади Денис Черишев имао прилику да упише првенац у 'белом' дресу, али је ударац Руса завршио поред празне мреже.