ŠPA: Granada promašivala, Benzema to kaznio!

Real Madrid zabeležio je treću u pobedu u nizu u Primeri pobedom nad Granadom u prvom subotnjem meču trećeg kola – 1:0 (1:0).

Fudbal 19.09.2015 | 19:40

'Kraljevski' klub se dugo mučio sa gostima na Santijago Bernabeuu, koji su propustili nekoliko dobrih prilika da povedu, da bi Karim Benzema u 55. minutu doneo trijumf svom timu.

Ekipa Rafe Benitesa je tako preuzela čelo tabele od Barselone barem do nedelje, dok je tim Hosea Sandovala zabeležio treći poraz i ostao na samo tri osvojena boda.

Na otvaranju kola u petak, Hetafe je pogotkom Stefana Šćepovića u 78. sekundi savladao Malagu.

Domaćin je preuzeo kontrolu i inicijativu od starta meča, ali je odbrana gostija dobrom kretnjom i disciplinom uspevala da spreči sve pokušaje, a odličan je bio i golman Andres Fernandes.

Real je prvi put zapretio u 16. minutu preko Kristijana Ronalda, međutim, njegov udarac u dalji ugao sa ivice kaznenog Fernandes izbacio u korner.

U međuvremenu, gostima je u 22. minutu poništen pogodak, posle prodora Sukesa i udarca El Arabija glavom, pošto se Alzirac nalazio u ofsajdu.

Drugo poluvreme otvoreno je velikom šansom za goste u 52. minutu, kada je Isak Sukes usamljen sa ivice kaznenog prebacio prečku. Nastavila je Granada da preti, posebno raspoložen i opasan bio je Jusef El Arabi, ali je, kako to obićno biva, posle promašaja stigla kazna u samo tri minuta kasnije.

Ronaldo, koji nije uspeo da stigne do svog 500. gola u karijeri i obaranja još jednog rekorda Raula Gonsalesa Blanka, odložio je loptu na levi bok do Iska, a ovaj poslao idealan centaršut na peterac – odakle Benzema lako trese mrežu.

Ispostavio se da je to bilo sve do golova na ovom meču, iako je mladi Denis Čerišev imao priliku da upiše prvenac u 'belom' dresu, ali je udarac Rusa završio pored prazne mreže.