БЛ: Славља Бајерна, Келна, Волфсбурга...

На пет утакмица петог кола Бундеслиге постигнуто је седам голова, од тога су три дали фудбалери Бајерна на гостовању Дармштаду.

Фудбал 19.09.2015 | 19:20

Бранилац титуле је без већих проблема однео три бода у Минхен, а Инголштад је у надокнади времена из једанаестерца стигао до победе против Вердера.

ХСВ и Франкфурт су одиграли без голова, победу минималним резултатом забележио је Келн против Менхенгладбаха, а Волфсбург је савладао Херту са 2:0.

Потпуну доминацију у утакмици против Дармштада Бајерн је крунисао са три поготка, а стрелци су били Артуро Видал, Кингсли Коман и Себастијан Роде.

Доскорашњи фудбалер Јувентуса је са више од 20 метара постигао веома леп гол, лопта је од десне стативе ушла у мрежу, а свега неколико минута касније велику шансу за домаћина пропустио је Доминик Строх-Енгел.

Дармштад је одолевао до 62. минута, а онда је за 180 секунди Бајерн повећао вођство на 3:0, најпре је Себастијан Роде проиграо Кингслија Комана, а потом се и сам уписао у стрелце, реализовао је одбитак, пошто је претходно погодио оквир гола.

Волфсбург је остао у трци за врх табеле тријумфом над Хертом, али до тога није дошао на лак начин. Бас Дост је био стрелац оба гола, иако је у игру ушао тек у 71. минуту уместо Никласа Бентнера.

Свега пет минута касније је успео да искористи додавање Данијела Калигијурија, а 30.000 навијача је без тензије могло да одигледа последњих неколико минута, пошто је у 88. Дост реализовао једанаестерац и решио питање победника.

Права драма виђена је у Бремену, Вердер теренску иницијативу није претворио у гол, а то је Инголштад казнио у надокнади другог полувремена. Асаи Лукимја-Мулунготи је направио прекршај у шеснаестерцу, судија Бастијан Данкерт је досудио пенал, а реализовао га је Мориц Хартман.

У 94. минуту Вердер је остао са играчем мање, Филип Бергфреде је добио црвени картон, тако да домаћи тим није успео у финишу да стигне до изједначења. То је Вердеру други пораз у сезони и тренутно се налази на седмом месту табеле.

Један гол је био довољан и Келну, за који је од 46. минута заиграо Милош Јојић, да победи Менхенгладбах, екипу закуцану за дно табеле, без иједног бода после три кола.

Погодак вредан три бода постигао је Антони Модест, главом је матирао голмана Јана Зомера после одличног центаршута Леонарда Бетанкура.

Дуел екипа у којима такође наступају српски фудбалери завршен је без голова, Гојко Качар је овога пута заиграо као задњи везни није много помогао Хамбургеру да оствари победу у дуелу са Франкфуртом, за који је као десни бек играо Александар Игњовски, док је Слободан Медојевић добио шансу тек у 92. минуту.